Lukaku chce uprchnout z Chelsea do Interu. Na podpis nespěcháme, hlásí Italové

Lukaku chce uprchnout z Chelsea do Interu. Na podpis nespěcháme, hlásí Italové; Zdroj foto: Reuters

Osud Romelu Lukakua je pro Chelsea před novou sezonou tématem číslo jedna. Návrat vytáhlého útočníka do klubu se nepovedl a trenér Thomas Tuchel i vedení nyní přemýšlejí, co s ním. 

„Blues“ za Lukakua zaplatili loni částku okolo 113 milionů eur a plánovali na něm postavit svůj útok na titul. Jenže za celou sezonu vstřelil jen osm branek v Premier League a z posledních deseti kol v domácí soutěži jen dvakrát odehrál celý zápas. Naopak třikrát do utkání vůbec nenastoupil a často začínal z lavičky.

Nejpravděpodobnější variantou se jeví návrat Belgičana do Interu Milán, odkud jej londýnští před rokem vykoupili. 

Kluby se údajně dohadují o poplatku za hostování. Chelsea za rok svého útočníka v Itálii požaduje 10 milionů eur, zatímco Inter by si představoval poloviční částku.

Nespokojenost Lukakua v Chelsea se projevovala už v první polovině uplynulé sezony a v prosinci dokonce pro televizi Sky Italy řekl, že si přeje se do Interu vrátit. „V hloubi duše doufám, že se tam jednou vrátím. Ne na konec kariéry, ale dokud budu mít ještě formu, abychom mohli společně vítězit,“ uvedl tehdy.

Inter nejdříve usiloval o to, aby devětadvacetiletého hráče získal na přestup, ale na to dle všeho nemá dostatek prostředků. „Na podpis nespěcháme,“ nechal se slyšet šéf klubu Giuseppe Marotta.

Lukaku už Chelsea patřil mezi léty 2011 a 2014. „Blues“ jej vykoupili jako osmnáctiletého talentovaného útočníka z Anderlechtu. Hostoval ve West Bromu a Evertonu, kam později přestoupil. Další štací pro něj byl Manchester United a poté Inter Milán, se kterým loni dosáhl na titul v Serii A.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *