„Snad ze sebe neudělá blázna.“ Rumunský provokatér si rýpl do návratu Federera

"Snad ze sebe neudělá blázna." Rumunský provokatér si rýpl do návratu Federera; Zdroj foto: Reuters

Loni odehrál nyní čtyřicetiletý veterán jen 13 zápasů. Po Wimbledonu podstoupil další operaci kolene a nastoupil dlouhou rekonvalescenci. Nyní už sice pomalu trénuje, ale další start na londýnském travnatém svátku nestihne. 

„Musím zůstat trpělivý, ale stále dělám pokroky,“ vzkázal minulý týden fanouškům s tím, že by rád stihl zářijový Laver Cup a poté říjnový turnaj na domácí půdě v Basileji.

Švýcarův plánovaný návrat okomentoval i známý rumunský provokatér Ion Tiriac, který měl v minulosti hodně štiplavé poznámky například na adresu Američanky Sereny Williamsové. Nyní nešetřil ani Federera.

„Ve 40 letech nemůže být konkurence schopný. Byla by obrovská škoda, kdyby byl ve svém věku za blázna, snad se to nestane,“ nechal se Tiriac slyšet v rozhovoru pro server claytennis.com.

Podle něj je nová generace hráčů natolik silná, že se přes ní dvacetinásobný grandslamový nedokáže prosadit. 

„Máte tam hráče jako je Carlos Alcaraz nebo Holger Rune. Tihle hoši jdou nahoru a míče umí trefovat pěkně. Ve 40 můžete hrát tenis pro zábavu, ale ne to myslet nějak vážně,“ prohlásil bývalý trenér Borise Beckera. 

Klíčové prý je, že Federer v tak pokročilém věku nehrál rok ostrý zápas. Navíc nesouhlasí s tím, jak bývalá světová jednička volí turnaje, které bude hrát a které ne. 

„Kupříkladu v minulé sezoně rozehrál French Open, dostal se do osmifinále a pak se odhlásil s tím, že chce být fit na Wimbledon. Jak si může vůbec něco takového k Roland Garros dovolit? Tak prostě vynechám jeden grandslam a jedu rovnou na Wimbledon, ne?“ štve Tiriaca.

Federer si ale z takových prohlášení nic nedělá. Zatímco pro letošek zatím plánuje jen dvě akce, příští rok se už chce vrátit na okruh naplno. „Po Basileji letos ukončím sezonu, abych byl pořádně připravený na tu příští,“ slíbil fanouškům v rozhovoru pro švýcarský deník Tages-Anzeiger.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *