Radost u Nadalů. Když všechno půjde dobře, stanu se tátou, potvrdil tenisový fenomén

Radost u Nadalů. Když všechno půjde dobře, stanu se tátou, potvrdil tenisový fenomén; Zdroj foto: Reuters

„Když všechno půjde dobře, stanu se tátou,“ potvrdil na setkání s médii na Mallorce, že jeho dlouholetá láska Maria Francisca Perellová je těhotná a očekávají narození prvního potomka.

„Víte, že nerad mluvím o svém osobním životě, raději se držím zpátky,“ naznačil Nadal, že příliš podrobností nehodlá prozrazovat. „Ale nepředpokládám, že by to mělo znamenat změnu v mojí profesionální kariéře,“ doplnil.

Radost svým fanouškům udělal šestatřicetiletý Španěl také informací, že se přece jen zúčastní blížícího se Wimbledonu. Jeho start byl přitom v ohrožení kvůli zdravotním problémům. Vítěze rekordních 22 grandslamů trápila bolest chodidla, ale léčba prý byla úspěšná.

Nadal před dvěma týdny získal čtrnáctý titul na Roland Garros, pařížský grandslam ale kvůli tzv. Müller-Weissovu syndromu dohrával ve velkých bolestech.

Proto byl jeho start v All England Clubu nejistý, nyní však zabrala léčba, kterou podstoupil v Barceloně. „Nic není stoprocentní, ale okamžitě mi to pomohlo,“ oddechl si Nadal.

„Občas to ještě cítím, ale bolest výrazně ustoupila a už týden jsem nekulhal,“ přidal. „Průběh léčby a týden přípravy mi dal naději a mám v úmyslu startovat ve Wimbledonu,“ potvrdil.

Další fáze přípravy už ho čeká v Londýně, kam odletí v pondělí. „Kdybych nevěřil, že budu moct hrát, tak tam neletím. Čeká mě týden tréninku, pak exhibice v Hurlinghamu a potom uvidíme,“ prohlásil.

Nadal ve Wimbledonu, kde získal tituly v letech 2008 a 2010, naposledy startoval v roce 2019, kdy došel do semifinále. Poté se londýnský grandslam nehrál kvůli koronaviru, loni Nadal turnaj kvůli náročné sezoně vynechal.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *