Smrt v 35 letech. Zemřel hokejista, jenž dal Česku nejslavnější gól korejské historie

Smrt v 35 letech. Zemřel hokejista, jenž dal Česku nejslavnější gól korejské historie; Zdroj foto: Reuters

Min-Ho Čo strávil celou hokejovou kariéru v korejských klubech, pětkrát s týmem Anyang Halla vybojoval pohár pro vítěze Asijské ligy. 

Subtilní útočník byl zároveň poctivým reprezentantem. Národní mužstvo Koreje se o něj mohlo opřít na jedenácti akcích mistrovství světa, včetně šampionátu elitní divize v Dánsku v roce 2018.

Zřejmě nejslavnější chvilku kariéry zažil Min-Ho Čo před čtyřmi lety na olympiádě v Pchjongčchangu, kde měli korejští hokejisté automaticky zajištěný start díky domácímu pořadatelství.

Korejci zahajovali turnaj proti Čechům a v 8. minutě senzačně vedli. Právě Min-Ho Čo střelou z mezikruží překonal Pavla Francouze a vstřelil první gól korejských hokejistů v olympijské historii. Češi duel otočili díky Janu Kovářovi a Michalu Řepíkovi, na výhru 2:1 se ale nečekaně nadřeli.

Ještě vloni v srpnu Min-Ho Čo navzdory zdravotním problémům reprezentoval Koreu jako kapitán v závěrečné fázi kvalifikace před olympiádou v Pekingu. Korejci však v Norsku nestačili na domácí mužstvo, Dánsko ani Slovinsko.

O pár měsíců později se jeho spoluhráči z reprezentace dozvěděli, že trpí rakovinou plic. Min-Ho Čo zemřel v nemocnici v Soulu po osm měsíců trvajícím boji se zákeřnou chorobou.

Gól proti Čechům na olympiádě 2018 v Pchjongčchangu:

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *