„Když nepřijdeš na trénink, jsem volný.“ Mouratoglou popsal drsný konec se Serenou

"Když nepřijdeš na trénink, jsem volný." Mouratoglou popsal drsný konec se Serenou; Zdroj foto: Reuters

Od loňského Wimbledonu, kdy poklouzla hned v prvním kole a skrečovala zápas, se třiadvacetinásobná grandslamová šampionka na okruhu neobjevila. Trenér Mouratoglou tak kromě provozování své akademie pro mladé talenty neměl moc co dělat.

„Popravdě jsem si myslel, že jsem s trénováním skončil. Necítil jsem ten zápal, který ze mě dělá dobrého kouče, takže, když se Serena rozhodla, že si dá pauzu, přiznal jsem svým blízkým, že je s trénováním asi konec,“ uvedl Mouratoglou v rozhovoru pro rumunský deník Gazeta Sporturilor.

Jenže denní práce se špičkovou tenistkou mu brzy začala chybě a on se tak začal americké veteránky ptát, jak to se svým návratem na kurty vidí. 

„Chtěl jsem k ní být upřímný, abychom měli mezi sebou jasno. Šest týdnů před Roland Garros jsem se jí zeptal, jestli tam chce jet, řekla mi, že neví,“ líčí poslední dny spolupráce francouzský trenér. 

A tak jí s rozhodováním pomohl. „Řekl jsem jí, že jestli v pondělí nepřijde na trénink, budu se považovat za volného trenéra,“ vysvětlil.

A tak se také stalo. Na konci dubna už referovala o jeho novém angažmá v týmu bývalé světové jedničky Rumunky Simony Halepové.

„Simona je velkorysý člověk a to na všech frontách. V tréninku se nešetří, nikdy není spokojená,“ chválí novou svěřenkyni a aktuální světovou dvacítku Mouratoglou.

Příběh ale dostal v úterý nový rozměr. Williamsová na sociálních sítích naznačila, že plánuje návrat na letošním Wimbledonu, kam dostala divokou kartu. 

„SW a SW19. To je rande. 2022. Uvidíme se tam,“ napsala čtyřicetiletá Američanka na instagramu k fotografii nohou obutých v bílých teniskách na travnatém kurtu. Zkratka SW19 odkazuje na poštovní kód All England Clubu v londýnské čtvrti Wimbledon, kde třetí grandslamový turnaj sezony začne 27. června.  

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *