Češky se v Prostějově chystají na Rumunsko. Snad bude plno, přejí si volejbalistky

Češky se v Prostějově chystají na Rumunsko. Snad bude plno, přejí si volejbalistky; Zdroj foto: archiv

„V Prostějově jsem odehrála dvě sezony, těším se na známé tváře. A samozřejmě i na fanoušky, doufám, že jich přijde dost a hala bude plná,“ hlásí Veronika Trnková, blokařka italského Říma.

„Doufám, že když nám zápas ve Zlíně nevyšel, tak lidi potěšíme v Prostějově. Je super hrát po tak dlouhé době doma před fanoušky a vnímat jejich podporu, když loni i předloni bylo všechno omezené,“ přidává se další blokařka Magdalena Jehlářová.

Český tým si uvědomuje, že k semifinálovému úspěchu potřebuje lepší výkon, než předvedl proti Chorvatkám. „Musíme se zlepšit ve všech herních činnostech. I když jsme dokázaly první set otočit, v těch dalších už se nám to nepovedlo. Nemůžeme počítat s tím, že to půjde samo. Je třeba udržet ve výkonu kontinuitu a nepolevit,“ nabádá Trnková.

Loni skončily Češky v Evropské lize na čtvrté příčce, letos myslí výš, chtějí navázat na triumf z roku 2019. „Mám ten tři roky starý úspěch stále v paměti, pro mě osobně to byl nejhezčí zážitek s reprezentací a ráda bych si ho zopakovala,“ míní šestadvacetiletá Trnková.

Zatímco ta má za sebou první sezonu v Itálii, o čtyři roky mladší Jehlářová působí už třetím rokem za oceánem v týmu Washington State University.

„V porovnání s českou extraligou je ta americká obrovská, nejvyšší divizi hraje 334 týmů, které jsou rozdělené do konferencí podle toho, v jaké části USA jsou. Některé jsou silnější než jiné, ale takových top 50 celků je na tom výborně,“ líčí volejbalistka.

„Hodně hráček, co tam skončí, pak nastupují třeba v italské nejvyšší soutěži nebo různě po Evropě. My jsme v jedné z pěti nejsilnějších konferencí, konkurence je vysoká. Ale daří se nám držet mezi pěti nejlepšími týmy z naší dvanáctky,“ popisuje odchovankyně přerovského volejbalu.

Domů přicestovala v květnu poté, co v Americe ukončila další semestr. „Měla jsem tak čas užít si to alespoň na chvíli i s rodinou, než jsem vyrazila na reprezentační sraz. Ale hned poté, co dohrajeme Evropskou ligu, se nejspíš budu vracet za oceán. Sezona nám začíná dřív než v Evropě, již koncem srpna. Takže už tam musím absolvovat přípravu,“ přemítá Jehlářová.

„Ale ještě jednáme s reprezentačním trenérem a realizačním týmem, zda budu moci naskočit do kvalifikace na mistrovství Evropy a světa. Zmeškala bych nějaké zápasy v americké soutěži,“ doplňuje.

Teď ale s Trnkovou myslí hlavně na čtvrtek a semifinále Evropské ligy proti Rumunsku. Pro tým, který je letos plný nových tváří, by byl postup do finále velkým úspěchem.

„Byť je tady hodně holek nových, není to tak, že bychom se potkaly poprvé v životě. Známe se z dřívějších příprav i nějakých zápasů v Evropské lize,“ míní Trnková.

„Je tady navíc hodně holek z KP Brno, znají se, i to pomáhá k tomu, aby si celý mančaft dobře sedl a lépe poskládal dohromady,“ uzavírá česká blokařka.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *