Angličany ohlušil pískot vlastních fanoušků. Bolí to, řekl kouč po historické ostudě

Angličany ohlušil pískot vlastních fanoušků. Bolí to, řekl kouč po historické ostudě; Zdroj foto: Reuters

Anglie utrpěla na stadionu Molineux ve Wolverhamptonu nejvyšší domácí porážku od roku 1928, bez vstřeleného gólu prohrála na svém hřišti o čtyři branky poprvé v historii.

Southgate udělal oproti sobotní bezbrankové remíze s Itálií devět změn v základní sestavě. Jeho tým počtvrté v řadě nezvítězil, což je nejdelší série od roku 2014.

„Zvolili jsme dnes trochu omlazenou sestavu, a když se začal zápas vyvíjet v náš neprospěch, bylo to znát,“ hodnotil Southgate.

„Odpovědnost beru plně na sebe, nenašel jsem správný balanc mezi novými a zkušenými hráči. Ukázalo se, že jsme nebyli dost silní,“ sypal si popel na hlavu.

Maďaři před jedenácti dny porazili Anglii poprvé od roku 1962 a nyní stejný kousek zopakovali na soupeřově hřišti. Dvěma góly se blýskl Roland Sallai, v závěru přidali další trefy Zsolt Nagy a Dániel Gazdag. Anglie navíc dohrávala bez vyloučeného Johna Stonese.

„Naložili jsme toho na mladé hráče příliš, je to pro ně ale důležitá zkušenost,“ podotkl Southgate, jehož tým fanoušci na Molineux „odměnili“ ohlušujícím pískotem. „Reakci diváků naprosto chápu, taková porážka bolí,“ uznal kouč.

„Tímhle si ale museli projít i všichni moji předchůdci. Hráči odvedli v předchozích utkáních skvělou práci, musíme národní tým podpořit,“ burcoval jednapadesátiletý Southgate, který je hlavním trenérem Albionu od roku 2016 a reprezentaci dovedl na velkých turnajích po dlouhých letech do bojů o medaile.

Na loňském Euru podlehla Anglie až ve finále po penaltovém rozstřelu Itálii. V listopadu a prosinci v Kataru bude ostrovní celek obhajovat semifinálovou účast z předchozího šampionátu v Rusku.

„V nedávné době jsme zlomili mnoho rekordů, tentokrát stojíme na opačné straně. Nedělám si před mistrovstvím světa starosti, nehráli jsme v plné síle,“ klidnil příznivce Soutgate.

„Abychom vyhrávali, musíme mít na hřišti to nejlepší. To potkalo během Ligy národů i ostatní týmy,“ bagatelizoval prohru.

Anglie je po čtyřech zápasech Ligy národů bez výhry na posledním místě skupiny A3. „Jsme samozřejmě zklamaní, ale není důvod k panice. Je to naše první vysoká porážka za hodně dlouhou dobu,“ bral debakl s klidem i kapitán Harry Kane.

„Musíme zvednout hlavy a pokračovat v přípravě na mistrovství světa. Ne každý zápas vyjde podle našich představ,“ doplnila útočná hvězda Anglie.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *