Velký návrat. Serena Williamsová bude po roce hrát, míří na Wimbledon

Velký návrat. Serena Williamsová bude po roce hrát, míří na Wimbledon; Zdroj foto: Reuters

Bývalá světová jednička Williamsová ještě před oznámením pořadatelů na sociálních sítích naznačila, že se ve Wimbledonu hodlá vrátit na kurty. Naposledy hrála před rokem právě na trávě v All England Clubu, v příspěvku ale neupřesnila, zda se chystá hrát dvouhru. Nyní je jasné, že do ní nastoupí.

„SW a SW19. To je rande. 2022. Uvidíme se tam,“ napsala čtyřicetiletá Američanka na instagramu k fotografii nohou obutých v bílých teniskách na travnatém kurtu. Zkratka SW19 odkazuje na poštovní kód All England Clubu v londýnské čtvrti Wimbledon, kde třetí grandslamový turnaj sezony začne 27. června.

Sedminásobná wimbledonská šampionka, jíž chybí jeden grandslamový titul k vyrovnání rekordu Australanky Margaret Courtové, vzdala vloni kvůli zranění zápas 1. kola s Aliaksandrou Sasnovičovou z Běloruska. Kvůli dlouhé pauze už se začaly množit spekulace o možném konci její kariéry.

Aby se před wimbledonským návratem rozehrála, díky divoké kartě nastoupí už v příštím týdnu v Eastbourne. V deblu vytvoří dvojici s Ons Džabúrovou z Tuniska. „Jsem nadšená, že se vracím do Eastbourne i na trávu, na níž se mi celou kariéru dařilo. Těším se i na fanoušky,“ řekla Williamsová.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *