„Už mlč, ty malá černá ovce.“ Kyrgios si stěžuje na rasismus tenisových fanoušků

"Už mlč, ty malá černá ovce." Kyrgios si stěžuje na rasismus tenisových fanoušků; Zdroj foto: Reuters

Když australský bouřlivák prohrál tiebreak prvního setu, rozšvihal raketu o zem. Už v průběhu úvodní sady dostal od rozhodčího varování, takže následoval trestný fiftýn.

Jenže to nebylo všechno, ve druhém setu rychle prohrál svůj servis, zastavil se u jedné z tribun a křičel na jednoho z fanoušků. „Co jsi to říkal?“ Pak si sedl na lavičku a odmítl pokračovat ve hře, dokud nepřijde supervisor.

Nakonec se dočkal jen trestného gemu, po kterém Murray dovedl zápas k vítězství a postupu do finále.

„Chápu, že mé chování není vždycky nejlepší, ale kdy tohle skončí? Kdy už nebudeme muset poslouchat rasistické urážky z publika?“ rozlítil se po zápase na Instagramu Kyrgios.

Celý incident prý spustila jedna z nadávek, která k němu doletěla z tribuny. „Není možné, abych poslouchal komentáře typu ´drž hubu a hraj´ nebo ´ty malá černá ovce´. A když si to pak chci vyříkat, dostanu trest. Tohle je špatně,“ stěžoval si sedmadvacetiletý Australan. 

V neděli vydali pořadatelé prohlášení, ve kterém oznámili, že se za fanoušky Kyrgiosovi a celému jeho týmu omluvili a že celou událost prošetří a vyvodí z ní patřičné důsledky. 

„Jsem jenom člověk a nezvládám vždy emoce dobře. Přestalo mě zajímat, co si o mně lidi myslí, ale nikdy nebudu tolerovat pokřiky a urážky sportovce. Bohužel, v Indian Wells a Stuttgartu jsem se přesvědčil, že to už lidem přijde normální. Uvědomte si, že hrajeme pro vás,“ vzkázal tenisovým fanouškům Kyrgios.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *