Jak dobrý je Hložek? ptá se Liga mistrů. Skauti ho pochválili, z Česka zní kritika

Jak dobrý je Hložek? ptá se Liga mistrů. Skauti ho pochválili, z Česka zní kritika; Zdroj foto: Dalibor Sosna

„Jak dobrý je Hložek?“ zeptal se v pondělí odpoledne oficiální účet Champions League na Twitteru a připojil fotku devatenáctiletého českého útočníka v dresu Bayeru. 

Příspěvek okamžitě vyvolal vlnu reakcí ze světa i Česka. Více než 4000 uživatelů této sociální sítě jej označilo srdíčkem, další se zase vrhli do komentářů a začali odpovídat na otázku, kterou příspěvek pokládá. 

„Je velmi dobrý,“ napsal například populární fotbalový účet D4F Football Scouting and Stats, který monitoruje zejména mladé špičkové fotbalisty. A současně připojil odkaz na vlákno, ve kterém pomocí čísel rozebíral Hložkovy statistiky a kvality. 

Za Hložkovy silné stránky ve svém výčtu považuje zakončení, přihrávky, driblink, rychlost i pracovitost. A to vše v oku lahodícím provedení. 

Jiní komentátoři ale zdaleka nejsou Hložkem tak nadšení. Někteří zjevně slyšeli o talentovaném útočníkovi poprvé a část glosátorů z Česka zase tvrdí, že svůj opěvovaný talent zatím neprokázal ve velkých zápasech. 

Faktem každopádně je, že Hložek v české lize nastoupil už v pouhých 16 letech a za Spartu stihl od té doby odehrát v nejvyšší soutěži 105 zápasů, ve kterých vstřelil 34 branek a na dalších 29 přihrál.

V evropských pohárech za Letenské naskočil do třinácti duelů s bilancí 3+2. Základní skupinu Ligy mistrů ovšem ještě nikdy neokusil. To by se mu mohlo povést až v Leverkusenu, který za osmnáctinásobného českého reprezentanta (1+1) v létě zaplatil kolem půl miliardy korun. 

„Budu hrát Ligu mistrů poprvé. I to byl jeden z aspektů, proč jsem se posunul právě do Leverkusenu. Samozřejmě se na ni moc těším,“ prohlásil Hložek na nedávném reprezentačním srazu.

Nejdřív ale bude muset osvědčit pověst o svém talentu v německé lize, která startuje 5. srpna. Základní skupiny Ligy mistrů budou rozehrány o měsíc později. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *