Přestup Haalanda do City už je hotov, Liverpool získal nejlepšího střelce Potugalska

Přestup Haalanda do City už je hotov, Liverpool získal nejlepšího střelce Potugalska; Zdroj foto: Reuters

Manchester o Haalandově přestupu z Borussie informoval už před měsícem, zbývaly doladit detaily kontraktu mezi týmem a hráčem. Dortmund získá za jednadvacetiletého útočníka 75 milionů eur (1,8 miliardy korun), což je výše předem stanovené výstupní klauzule. Podle německých médií se celková hodnota transferu včetně bonusů, hráčovy mzdy během dlouholeté smlouvy a provizí agentovi může vyšplhat až na několik set milionů eur.

„Vždycky jsem sledoval City. Nemůžete jinak než obdivovat jejich styl, který je úžasný. Vytváří si spoustu šancí, což je pro hráče, jako jsem já, skvělé,“ uvedl Haaland, jehož otec Alfie nastupoval za Manchester na začátku tohoto tisíciletí.

„V kádru je tolik prvotřídních hráčů a Pep (Guardiola) je jedním z nejlepších trenérů všech dob. Věřím, že jsme na správném místě, kde naplním své ambice,“ prohlásil Haaland.

V dresu Dortmundu nastřílel v 89 soutěžních zápasech 86 branek. Skvělá čísla má i v reprezentaci. V neděli pomohl v Lize národů dvěma zásahy k vítězství 3:2 nad Švédskem, čímž zaokrouhlil počet gólů za Norsko na dvacet. K tomu potřeboval jen 21 utkání.

„Jeho vzestup je pozoruhodný a to je mu stále teprve 21 let. Nejlepší roky jsou teprve před ním. Jsme přesvědčeni o tom, že pod Pepovým vedením se ještě zlepší,“ prohlásil sportovní ředitel City Txiki Begiristain.

Liverpool získal kanonýra z Portugalska

Fotbalisty Liverpoolu posílí útočník Darwin Núňez. Vedení anglického klubu se na přestupu uruguayského reprezentanta dohodlo s Benficou Lisabon, které za nejlepšího střelce uplynulé sezony portugalské ligy zaplatí 75 milionů eur (1,85 miliardy korun).

S dalšími bonusy se částka může vyšplhat až na 100 milionů. Oznámili to zástupci Benfiky.

Dvaadvacetiletý Núněz nastřílel v dresu lisabonského klubu v 41 zápasech ve všech soutěžích 34 gólů. Dvakrát se trefil i ve vzájemném dvojutkání ve čtvrtfinále Ligy mistrů, z něhož postoupil Liverpool. V týmu Reds by měl být ideální náhradou za Sadia Maného, o něhož má velký zájem Bayern Mnichov.

Za Benficu hrál Núňez od roku 2020, kdy přišel za 24 milionů eur z Almeríe. Španělský klub podle informací britských médií nyní inkasuje 20 procent ze zisku z jeho dalšího přestupu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *