Plíšková nadělila Kanepiové v Berlíně dva kanáry, Siniaková vypadla

Plíšková nadělila Kanepiové v Berlíně dva kanáry, Siniaková vypadla; Zdroj foto: Reuters

„První set byl těžký. Nehrála jsem tak dobře, zato Kaia předvedla výborný výkon. Lépe servírovala a zasloužila si ten první set vyhrát. Poté jsem se snažila hru zrychlit. Nenechte se ale klamat celkovým skóre, protože výsledek neodpovídá tomu, jak vyrovnané to bylo,“ řekla Plíšková v pozápasovém rozhovoru na kurtu.

Sedmá hráčka světa odvrátila v úvodním setu sedm brejkbolů a proti sedmatřicetileté Kanepiové si pomohla také devíti esy. Přesto ve zkrácené hře ztratila dvakrát podání a prohrála 5:7.

Plíškovou počáteční neúspěch zdravě nabudil a následně převzala iniciativu. Ve druhém setu nadělila 41. hráčce světa „kanára“ a stejný počin zopakovala i v rozhodující sadě. V utkání nastřílela 17 es. V Berlíně zabojuje o druhou letošní účast ve čtvrtfinále.

„Je pravda, že v utkání byly těžké povětrnostní podmínky, ale nebudu si stěžovat, protože jsem postoupila. Pokud bych však měla v dalším kole lepší počasí, nebudu se zlobit,“ dodala Plíšková, jež do letošní sezony vstoupila se zpožděním po zlomenině ruky.

Blízko obratu byla v duelu s Andreescuovou také Siniaková, která dobře zareagovala na prohru v úvodní sadě 4:6 a ve druhém setu oplatila soupeřce stejnou mincí. Duel byl ve třetím setu za stavu 2:1 pro Siniakovou přerušen kvůli dešti. Po návratu rodačka z Hradce Králové ztratila dvakrát servis a nakonec první vzájemný duel s vítězkou US Open z roku 2019 prohrála. Plíšková se s Andreescuovou utká potřetí v kariéře, obě hráčky zatím získaly po jedné výhře.

V úterý zasáhne do turnaje v Berlíně také Karolína Muchová, která vyzve nejvýše nasazenou Ons Džabúrovou z Tuniska.

Zejména ve druhém a třetím setu předváděla Plíšková excelentní tenis:

Tenisový turnaj žen v Berlíně (tráva, dotace 757.900 dolarů):

Dvouhra – 1. kolo: Plíšková (4-ČR) – Kanepiová (Est.) 6:7 (5:7), 6:0, 6:0, Kasatkinová (6-Rus.) – Kalininová (Ukr.) 5:7, 6:3, 6:1, Savilleová (Austr.) – Teichmannová (Švýc.) 6:7 (2:7), 7:5, 6:2.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *