Demolice outsidera. Jednadvacítka zakončila kvalifikaci výhrou 7:0 nad Andorrou

Demolice outsidera. Jednadvacítka zakončila kvalifikaci výhrou 7:0 nad Andorrou; Zdroj foto: ČTK

Už před utkáním bylo jasné, že svěřenci trenéra Jana Suchopárka ve skupině G skončí druzí za Anglií a v září je čeká barážový dvojzápas. Jméno soupeře se dozví 21. června.

Suchopárek udělal v základní sestavě hned deset změn od porážky 1:2 s Angličany na začátku měsíce. Zůstal pouze záložník Žambůrek, který tým vedl jako kapitán. V zahajovací jedenáctce byli i tři nováčci – obránci Vydra, Pojezný a Pech.

Na stadionu Zbrojovky ve 12. minutě otevřel skóre Karabec a krátce nato zvýšil Gabriel. Domácí dominovali a do konce první půle přidali ještě čtyři branky. Dvakrát skóroval Sejk, druhý gól zaznamenal i Karabec. Mezi střelce se zapsal také Ševčík.

Druhý poločas začali čeští mladíci vlažněji, přesto Daněk v 55. minutě překonal brankáře Andorry posedmé. Zbytek zápasu už se spíše dohrával, domácí favorit si nevytvořil ani větší šance.

Jednadvacítka tak nevyrovnala svou nejvyšší výhru 8:0, které dosáhla čtyřikrát v historii. Andorra prohrála i desáté utkání ve skupině, kterou uzavřela se skóre 1:28.

Utkání kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Brně:

Skupina G:

ČR – Andorra 7:0 (6:0)

Branky: 12. a 34. Karabec, 25. a 31. Sejk, 16. Gabriel, 27. Ševčík, 55. Daněk. Rozhodčí: Birsan – Ghinguleac, Neacsu (všichni Rum.). ŽK: Izquierdo, Guillén, Gomes, Ruiz Haro (všichni Andorra).

ČR: Jaroš – Gabriel (46. Suchomel), Vydra, Pojezný, Pech – Daněk (64. Jaroň), Karabec, Žambůrek (64. Křišťan), Ševčík (75. M. Jurásek) – Fila, Sejk (46. Alijagič). Trenér: Suchápárek.

Andorra: Giménez – Izquierdo (72. Rente), Gomes (62. Alonso), Babot, Guillén (62. Cuiňas, 89. Clotet), Ruiz Haro (72. Martinez) – Pubill, Boutarfas, Vales, Fernández – Remolins. Trenér: Casals.

1. Anglie 9 8 1 0 25:5 25
2. ČR 10 7 1 2 23:6 22
3. Slovinsko 9 3 4 2 9:6 13
4. Kosovo 9 3 2 4 7:12 11
5. Albánie 9 3 0 6 8:16 9
6. Andorra 10 0 0 10 1:28 0