Češky jdou hledat štěstí na trávu, ale straší je krutý los. Krejčíková zatím odpočívá

Češky jdou hledat štěstí na trávu, ale straší je krutý los. Krejčíková zatím odpočívá; Zdroj foto: Reuters

Jako kdyby travnatý koberec přitahoval české tenisové úspěchy, na Wimbledonu si finále zahráli Tomáš Berdych i Karolína Plíšková, Petra Kvitová tu zvedla dvě trofeje. Českou vítězku měly podniky v Birminghamu či Eastbourne. 

Je jedno, jak se sezona vyvíjí, na jeden měsíc v roce, kdy se zelený pažit promění v hlavní scénu turnajů, se Češi obvykle připraví skvěle. A letos by si obzvlášť tenistky potřebovaly spravit chuť. 

Vždyť jen Karolína Muchová dokázala uhrát alespoň třetí kolo antukového grandslamu. Než ji podobně jako některé její další krajanky zradilo vlastní tělo. I když v jejím případě po nešťastném pádu v průběhu zápasu.

„Už se těším na turnaj v Birminghamu, mám na něj skvělé vzpomínky. Navíc letos tu pořadatelé slaví 40. narozeniny turnaje,“ zářila nadšením Petra Kvitová, když pro tento týden získala divokou kartu do podniku v Birminghamu.  

Ještě aby místní turnaj neměla ráda, když tu před pěti lety ve finále proti Slovence Magdaleně Rybárikové slavila titul.  

„Díky tomu vím, že jsem tady schopná hrát dobře, jsem moc ráda, že jsem zase zpátky,“ dodala bývalá světová dvojka. 

Divokou kartu do hlavní soutěže měla přislíbenou i jiná Češka Barbora Krejčíková. Po zranění lokte a prodělaném covidu, který ji přibrzdil v Paříži, ovšem start na trávě odkládá. Ještě je přihlášená na přípravný turnaj v Eastbourne a podle vzkazu fanouškům na sociálních sítích počítá i se startem ve Wimbledonu. 

Na něm se kvůli absenci ruských a běloruských tenistů výjimečně nebudou rozdělovat body, což ale znamená, že některé Češky přijdou o pořádnou porci v žebříčku. Nejvíce na to doplatí Karolína Plíšková, která jich kvůli loňské účasti ve finále obhajuje hned 1300.

Šanci nějaký ten bod nabrat dostane tento týden v Berlíně, kde plní roli nasazené čtyřky. Ale že by se s ní los turnaje zrovna mazlil se říct nedá. Vyzve ji estonská veteránka Kaia Kanepiová, která v posledních týdnech nemá vůbec špatnou formu, z Paříže v prvním kole poslala domů Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

Těžká úvodní bitva čeká i na Muchovou, která zkusí vyřadit světovou čtyřku Tunisanku Ons Jabeurovou.

A los v Birminghamu není z českého pohledu o moc lepší. Tereza Martincová vyfasovala turnajovou trojku Italku Camilu Giorgiovou, a pokud se Brazilka Beatriz Haddadová Maiaová po senzačním triumfu v Nottinghamu neodhlásí, vyzve zmiňovanou Kvitovou. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *