Čechy si musíte hledat na Google, přesto nás potrápili, píší ve Španělsku

Čechy si musíte hledat na Google, přesto nás potrápili, píší ve Španělsku; Zdroj foto: Reuters

Napsal to dnes španělský deník El País. Podle španělské televize RTVE mělo vítězství 2:0 hodnotu ne tří, ale šesti bodů, protože další tým skupiny A2 Portugalsko nedělní utkání nezvládlo a prohrálo se Švýcarskem (0:1).

„Česká republika není tým, který by svými jmény nějak oslňoval. Je to tým, u nějž průměrný fanoušek fotbalu musí hledat na googlu, aby si o hráčích našel nějaké informace. Jak v Praze, tak v Málaze ale český celek podal dobrý výkon a španělské fotbalisty, kteří nebyli v ideální formě, dokázal potrápit,“ poznamenal El País.

RTVE označila nedělní výhru za odplatu za první vzájemné utkání z předchozího týdne. V něm svěřenci Jaroslava Šilhavého dokázali v Praze se Španěly remizovat 2:2 a vyrovnávací gól dostali až v 90. minutě zápasu. V neděli v Málaze španělští fotbalisté porazili brankami Carlose Solera a Pabla Sarabii, zatímco český celek neproměnil několik nadějných šancí.

„Španělsko začalo intenzivním tlakem, bralo Čechům míče a vyvolávalo nadšení více než 30.000 diváků na stadionu La Rosaleda. Česko se ale nenechalo španělským úderem zastrašit a zápas se místy až příliš začínal podobat tomu v Praze,“ napsala na svém serveru televize RTVE a připomněla některé chyby španělské obrany i šance českých útočníků Jana Kuchty a Václava Černého.

„Když se Středoevropanům dařilo nejvíce a byli blízko ke skórování, přišla první španělská střela na branku a první gól. Zajímavé je, že Češi se poté nevrhli do útoku, ale spíš se stáhli, čímž se stali předvídatelnějšími. Španělsko tak mohlo dát i druhý gól a zápas proti týmu s tak malým útočným potenciálem prakticky rozhodnout,“ uvedl deník La Vanguardia. „Vítězství a vedení. Není nic lepšího než jít teď na pláž,“ uzavřel list.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *