Urputná bitva pro Berrettiniho. Ital udolal ve finále ve Stuttgartu Murrayho

Urputná bitva pro Berrettiniho. Ital udolal ve finále ve Stuttgartu Murrayho; Zdroj foto: Reuters

Murray, jehož v rozhodujícím setu limitovaly potíže s břišním svalem, neukončil téměř tříleté čekání na 47. turnajové prvenství.

Druhý nasazený Berrettini, jenž se letos dostal do finále poprvé, získal první set díky jedinému brejku ve třetím gamu. Ve druhé sadě se totéž podařilo za stavu 6:5 Murraymu, který se snaží o návrat mezi elitu po opakovaných operacích kyčle, a bylo vyrovnáno.

Do rozhodujícího setu vstoupil desátý hráč světového žebříčku Berrettini dvěma čistými hrami. Servis si i díky celkovým 19 esům bez problémů držel i dál, zatímco Murray si musel vyžádat ošetření. Sice bojoval, ale břišní sval jej viditelně omezoval. Za stavu 3:5 při vlastním podáním ještě odvrátil první mečbol, napodruhé už byl Ital úspěšný.

Šestadvacetiletý Berrettini triumfoval ve Stuttgartu podruhé, poprvé slavil před třemi lety. Zařadil se tak do okruhu favoritů na titul ve Wimbledonu, kde loni došel až do finále.

Turnaj mužů ve Stuttgartu (tráva, dotace 769.645 eur):

Dvouhra – finále: Berrettini (2-It.) – A. Murray (Brit.) 6:4, 5:7, 6:3. Čtyřhra – finále: Pavič, Hurkacz (3-Chorv./Pol.) – Venus, Pütz (1-N. Zél./Něm.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5).

Turnaj mužů a žen v Hertogenboschi (tráva):

Muži (dotace 725.540 eur), dvouhra – finále: Van Rijthoven (Niz.) – Medveděv (1-Rus.) 6:4, 6:1. Čtyřhra – finále: Koolhof, Skupski (2-Niz./Brit.) – Ebden, Purcell (4-Austr.) 4:6, 7:5, 10:6.

Ženy (dotace 251.750 dolarů), dvouhra – finále: Alexandrovová (7-Rus.) – Sabalenková (1-Běl.) 7:5, 6:0.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *