Souček: Reprezentaci se klub nevyrovná. Kdo ji odmítne, měl by se jí vzdát nadobro

Souček: Reprezentaci se klub nevyrovná. Kdo ji odmítne, měl by se jí vzdát nadobro; Zdroj foto: Reuters

Španělé si v Málaze rozdělili góly do obou poločasů. Nejprve se trefil Carlos Soler a po něm střídající Pablo Sarabia. „Musím pochválit celý tým, protože jsme hráli ještě lepší zápas než doma. Vlítli jsme na ně od první minuty. I když to jsou Španělé a pořád víc drželi balon, vytvořili jsme si dobré příležitosti. Dneska to bylo o produktivitě,“ řekl Souček na tiskové konferenci.

Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého podruhé za sebou prohrál 0:2, ve čtvrtek takto nestačil v Lisabonu na Portugalce. V úvodních dvou domácích duelech Ligy národů Češi zdolali Švýcarsko 2:1 a uhráli nerozhodný výsledek se Španěly. V tabulce jsou třetí o bod před posledními Švýcary.

„Máme čtyři body. Myslím si, že je to dobré, protože jsme ve hře o udržení v této skupině. Chceme hrát příští Ligu národů s extratřídou. Nyní nejsme na sestupové příčce. V září si to chceme rozdat, abychom tady zůstali. Musím pochválit celý tým a všechny okolo, co se o nás starali. Byl to určitě dobrý sraz, hlavně po herní stránce,“ uvedl sedmadvacetiletý Souček.

Národní tým podle něj musí navázat na produktivitu z domácího prostředí. „Venku jsme nezalezli, vytvořili jsme si šance, chtěli jsme hrát vyrovnanou partii. V Edenu nám to tam padalo a ve venkovních zápasech jsme góly nedávali. Je to složitější. Celých 90 minut napadat, hrát na maximum, a když se do šance dostanete, udržet klid a správnou koncovku, to jsme právě ve venkovních zápasech nezvládli. Potřebujeme zlepšit produktivitu do dalších zápasů,“ prohlásil defenzivní záložník West Hamu.

Češi odehráli čtyři utkání během 11 dnů a Souček v nich nechyběl ani minutu. „I kdyby se hrálo 100 zápasů v tomto roce a pak byla reprezentace o dovolené, je potřeba, aby hráč šel. Reprezentovat je největší čest, je to něco speciálního a žádný klub se tomu nevyrovná. To je základ. Kdo nechce reprezentovat, měl by jít do reprezentačního důchodu. Pro každého hráče je to čest,“ konstatoval někdejší hráč Žižkova, Liberce a Slavie.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *