Slavia odjela na soustředění se dvěma posilami. Ve výpravě nechyběl ani Olayinka

Slavia odjela na soustředění se dvěma posilami. Ve výpravě nechyběl ani Olayinka; Zdroj foto: Reuters

Na první ze dvou kempů cestují i dvě ze tří posil obránci David Douděra s Eduardem Santosem a také navrátilci z hostování. Třetí z nových tváří útočník Václav Jurečka naopak stejně jako další reprezentanti chybí.

Na soustředění odjelo 28 hráčů. „Někteří naši hráči si stále plní reprezentační povinnosti, k týmu se budou připojovat postupně. Měli náročný program, bude to hodně individuální. Proto jsme soupisku znovu doplnili o mladé tváře a navrátilce z hostování. Jsme zvědaví, jakého progresu dosáhli,“ uvedl pro klubový web asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl.

Do Rakouska odcestovalo šest hráčů, kteří v poslední době chyběli kvůli zranění. Ze zdravotních důvodů se trenérovi české reprezentace Jaroslavu Šilhavému omluvili ze čtyř červnových zápasů obránce David Hovorka, záložníci Tomáš Holeš, Lukáš Provod a Petr Ševčík a také zadák Jan Bořil s pravým bekem či záložníkem Lukášem Masopustem, kteří byli na marodce delší dobu.

Vedle nich odjeli do Rakouska i navrátilci z hostování Ubong Ekpai či Mick van Buren a šanci dostalo několik mladíků. V kádru zatím nechybí ani nigerijský křídelník Peter Olayinka, o jehož přestupu do zahraničí spekulují česká média.

Slavia v Aigenu během léta absolvuje dvě soustředění, přičemž první bude více kondiční než druhé. „Vidím to zhruba 50 na 50. Polovinu času stráví kluci na hřišti, potřebujeme je vidět v herních situacích, druhou pak v lese při naběhávání kilometrů,“ uvedl Köstl.

Při druhém soustředění od 26. června do 10. července odehrají Pražané v Rakousku dvě přípravná utkání, z toho jedno proti Olympiakosu Pireus s českým reprezentačním gólmanem Tomášem Vaclíkem.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *