Kvůli jménu mám na zádech terč, přiznává Gotti. Vnuk slavného mafiána sní o UFC

Kvůli jménu mám na zádech terč, přiznává Gotti. Vnuk slavného mafiána sní o UFC; Zdroj foto: Instagram Team Gotti

V pátek je to přesně 20 let ode dne, kdy ve vězení na rakovinu zemřel jeden z nejslavnějších kmotrů světa John Gotti. Zatímco jeho syn pokračoval kariéře mafiána, devětadvacetiletý vnuk se snaží pozvednout slávu rodiny díky bojům v kleci ve welterové váze MMA.

„Před vlastním jménem neutíkám, naopak se snažím najít si vlastní cestu jak udržet rodinný odkaz a myslím, že se mi to zatím daří,“ nechal se Gotti III. před dvěma lety slyšet v rozhovoru pro mmmfighting.com. 

Vzhledem k tomu, že jako malý kluk přihlížel tomu, jak jeho děda, někdejší šéf mafiánské rodiny Gambino, umírá v žaláři a jako teenager sledoval soudní tahanice, po kterých jeho otec skončil ve vězení, z cesty svých předků opravdu uhnul.

Nepije, ani nekouří, už na střední škole se vyhýbal večírkům se spolužáky, aby mohl do noci sledovat zápasy UFC. Začal cvičit smíšená bojová umění a snil o tom, že se bitvami v kleci proslaví stejně jako borci, které sledoval v televizi.

Přihlásil se do akademie Bellmore Kickboxing, která už vychovala řadu slavných bojovníku UFC. „Když viděli, že jsem ochotný makat, že to myslím vážně a budu i týmový hráč, přijali mě s otevřenou náručí,“ vzpomínal.

Jeho otec, který už by tou dobou z vězení venku, ale ze synovy volby povolání nadšený nebyl. „Šel jsem se podívat na zápas a viděl jsem, jak do sebe nechává bušit, to prostě jako táta nechcete vidět. Bylo mi z toho fyzicky zle. Pak ale ten boj zvrátil, vyhrál a já viděl, jak je šťastný,“ uvedl John Gotti Junior.

Vzhledem ke své zločinecké minulosti byl při tom zvyklý na ledacos. „V soudních síních jsem bojoval o svůj život často, ale přiznám se, že tam jsem se cítil líp než při sledování syna v MMA,“ dodal autor biografie Stín mého otce. 

Sám bojovník to v kleci neměl jednoduché a musel čelit předsudkům lidí, kteří v něm viděli dalšího grázla. „Kvůli jménu jsem měl vždycky na zádech terč, soupeři se proti mně chtějí vytáhnout. Novináři se na dědu i tátu pořád ptají. Ale já se nestydím za to, jak se jmenuju, bojuju i kvůli tomu,“ hlásí Gotti III.

V profesionální organizaci CES má na kontě pět vítězství. Před dvěma lety ale přišla první porážka s Nickem Alleym a ta ho v jeho cestě za snovou smlouvou v UFC zatím přibrzdila. Loni se měl už dvakrát vrátit a znovu bojovat, ale pokaždé svou účast těsně před odvolal. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *