Gotti byl zabiják, souseda údajně zavraždil motorovou pilou. Mafiánův vnuk sní o UFC

Gotti byl zabiják, souseda údajně zavraždil motorovou pilou. Mafiánův vnuk sní o UFC; Zdroj foto: Instagram Team Gotti

V pátek je to přesně 20 let ode dne, kdy ve vězení na rakovinu zemřel jeden z nejslavnějších kmotrů světa John Gotti. Zatímco jeho syn pokračoval kariéře mafiána, devětadvacetiletý vnuk se snaží pozvednout slávu rodiny díky bojům v kleci ve welterové váze MMA.

„Před vlastním jménem neutíkám, naopak se snažím najít si vlastní cestu jak udržet rodinný odkaz a myslím, že se mi to zatím daří,“ nechal se Gotti III. před dvěma lety slyšet v rozhovoru pro mmmfighting.com. 

Jeho děd patřil k nejslavnějším mafiánům ve Spojených státech. Začínal jako zloděj aut a pouliční zabiják, v průběhu let se prostřílel až na samý vrchol rodiny Gambino. Traduje se, že osobně motorovou pilou zavraždil souseda, který nešťastnou náhodou usmrtil při dopravní nehodě jeho tehdy dvanáctiletého syna. Gottiho nejmladší syn John pak po svém otci převzal vedení mocné rodiny, než sám skončil ve vězení. John Gotti III. však cesty svých předků uhnul.

Nepije, ani nekouří, už na střední škole se vyhýbal večírkům se spolužáky, aby mohl do noci sledovat zápasy UFC. Začal cvičit smíšená bojová umění a snil o tom, že se bitvami v kleci proslaví stejně jako borci, které sledoval v televizi.

Přihlásil se do akademie Bellmore Kickboxing, která už vychovala řadu slavných bojovníku UFC. „Když viděli, že jsem ochotný makat, že to myslím vážně a budu i týmový hráč, přijali mě s otevřenou náručí,“ vzpomínal.

Jeho otec, který už by tou dobou z vězení venku, ale ze synovy volby povolání nadšený nebyl. „Šel jsem se podívat na zápas a viděl jsem, jak do sebe nechává bušit, to prostě jako táta nechcete vidět. Bylo mi z toho fyzicky zle. Pak ale ten boj zvrátil, vyhrál a já viděl, jak je šťastný,“ uvedl John Gotti Junior.

Vzhledem ke své zločinecké minulosti byl při tom zvyklý na ledacos. „V soudních síních jsem bojoval o svůj život často, ale přiznám se, že tam jsem se cítil líp než při sledování syna v MMA,“ dodal autor biografie Stín mého otce. 

Sám bojovník to v kleci neměl jednoduché a musel čelit předsudkům lidí, kteří v něm viděli dalšího grázla. „Kvůli jménu jsem měl vždycky na zádech terč, soupeři se proti mně chtějí vytáhnout. Novináři se na dědu i tátu pořád ptají. Ale já se nestydím za to, jak se jmenuju, bojuju i kvůli tomu,“ hlásí Gotti III.

V profesionální organizaci CES má na kontě pět vítězství. Před dvěma lety ale přišla první porážka s Nickem Alleym a ta ho v jeho cestě za snovou smlouvou v UFC zatím přibrzdila. Loni se měl už dvakrát vrátit a znovu bojovat, ale pokaždé svou účast těsně před odvolal. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *