Plíšková konečně zabrala. Ve Štrasburku porazila Ukrajinku Kosťukovou

Plíšková konečně zabrala. Ve Štrasburku porazila Ukrajinku Kosťukovou; Zdroj foto: ČTK

Rodačka z Loun, která v generálce na Roland Garros plní roli nasazené jedničky, vyhrála poprvé v sezoně bez ztráty setu. V dalším kole světová osmička narazí buď na Bernardu Peraovou z USA, nebo Elenu-Gabrielu Ruseovou z Rumunska.

Třicetiletá Plíšková do Štrasburku dostala divokou kartu za odhlášenou Barboru Krejčíkovou. Ta měla původně obhajovat loňský triumf, avšak kvůli zranění lokte se odhlásila.

Bývalá světová jednička se střetla s Kosťukovou poprvé v kariéře a proti 59. hráčce světa ztratila v úvodu servis. Za stavu 3:4 však soupeřce brejk oplatila, následně prolomila její servis ještě jednou a získala první set poměrem 6:4.

Na začátku druhé sady čelila Plíšková dvěma brejkbolům, ty ale odvrátila a po dalších dvou prolomených servisech si zajistila postup do dalšího kola.

Po předchozích prohrách v Římě a Madridu si tak Plíšková připsala na antuce třetí triumf v této sezoně. Po prosincové zlomenině ruky si vylepšila letošní bilanci na 3:6. V dalším kole bude dvojnásobná grandslamová finalistka usilovat o první čtvrtfinálovou účast od loňského US Open.

Tenisový turnaj žen ve Štrasburku (antuka, dotace 251.750 dolarů):

Dvouhra – 1. kolo: Karolína Plíšková (1-ČR) – Kosťuková (Ukr.) 6:4, 6:2, Zanevská (Belg.) – Čang Šuaj (5-Čína) 6:2, 6:3, Berberovičová (Bosna) – Stephensová (6-USA) 2:6, 6:4, 6:1, Dodinová (Fr.) – Konjuhová (Chorv.) 6:2, 1:6, 7:5, Watsonová (Brit.) – Hobgarská (Něm.) 6:4, 6:1. Čtyřhra – 1. kolo: Savilleová, Melicharová-Martinezová (Austr./USA) – Voráčová, Lohoffová (ČR/Něm.) 6:3, 6:1.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *