Vejmelka skončil na střídačce. Češi proti Švédsku zapisují na šampionátu první prohru; Zdroj foto: ČTK

Útočník David Krejčí sice otevřel na začátku sedmé minuty skóre, ale Seveřané otočili stav až na 4:1. Stačilo jim k tomu necelých deset minut. Karla Vejmelku pak v brankovišti nahradil Marek Langhamer.

Před koncem druhé části snížil v přesilovce obránce Tomáš Kundrátek, na 3:5 pak upravil Matěj Blümel. Stejně jako v prvním utkání si tři body za asistence připsal kapitán Roman Červenka. Dva góly vítězů dal Rasmus Asplund.

Dalším soupeřem Čechů bude v úterý Rakousko, které na úvod podlehlo právě Švédům (1:3) a dnes obralo překvapivě o bod Američany při porážce 2:3 v prodloužení.