Otázka za milion dolarů, komentoval Nedvěd přílet Pastrňáka. Čechy posílí Kempný

Otázka za milion dolarů, komentoval Nedvěd přílet Pastrňáka. Čechy posílí Kempný; Zdroj foto: Michal Eger

Tým v Tampere naopak opustí obránce David Musil, který nebyl zapsán na soupisku.

Washington vypadl v prvním kole play off NHL s Floridou 2:4 na zápasy, poslední utkání se odehrálo v noci na sobotu. Jednatřicetiletý Kempný, který vyhrál v roce 2018 s Capitals Stanley Cup, v play off nenastoupil. K reprezentaci by se měl připojit v pondělí a půjde o jeho třetí start na MS. Na soupisku bude zapsán jako osmý český obránce.

„Michal Kempný je obránce s mezinárodními zkušenostmi a věřím, že pro nás bude velmi dobrou posilou. David Musil byl o své roli srozuměn už během přípravy ve Švédsku a moc mu děkujeme za jeho profesionální přístup. Zítra ráno by se měl vrátit do České republiky, kde se začne připravovat na další sezonu,“ řekl generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

Nedvěd plánuje ještě během dneška volat Pastrňákovi, Noskovi a Kämpfovi. „Zjistím, jak jsou na tom zdravotně a jestli mají zájem posílit českou reprezentaci na mistrovství,“ uvedl Nedvěd. Play off NHL skončilo i pro dalšího útočníka Toronta Ondřeje Kašeho.

„Kaše ale rodí, nepřijede,“ pousmál se Nedvěd. „S dalšími třemi hráči jsem předběžně domluvený, to však neznamená, že to tak musí být. Budou mít ještě výstupní pohovory, výstupní prohlídky. To může sehrát velkou roli,“ připomněl.

Už v průběhu zámořského play off se objevovaly informace, že Pastrňák nastupuje i se zdravotními neduhy. „Není stoprocentní,“ potvrdil manažer reprezentace. „A je otázka za milion dolarů, jak se k tomu klub postaví. Pasta chuť má a chce reprezentovat,“ doplnil.

V noci na pondělí čekají sedmé zápasy prvního kola play off NHL ještě na Filipa Chytila z New Yorku Rangers a Radka Faksu z Dallasu. Ani jejich případné povolání do Tampere Nedvěd nevyloučil.

„Musíme se ještě rozhodnout. Hlavně musíme počkat, protože nevěřím, že kluci z Bostonu a Toronta budou mít výstupní pohovory a prohlídky v klubech ještě dnes,“ podotkl manažer.

Na výsledek jednání mezi Nedvědem, hráči a jejich kluby budou čekat Petr Holík a Petr Kodýtek, útočníci současného kádru, kteří nebyli na startu turnaje zapsáni na soupisku.

Kempný hrál soutěžní zápas naposledy 28. března, kdy nastoupil při domácí porážce Washingtonu s Carolinou 1:6. V této sezoně NHL sehrál jen 15 zápasů a připsal si dva body za gól a asistenci.

Sezonu začal po přípravném kempu na farmě v Hershey v AHL a za Capitals nastoupil poprvé až 29. prosince. Bylo to po 16 měsících, naposledy předtím hrál za Washington v polovině srpna 2020 v 1. kole play off proti New York Islanders.

Před dalším ročníkem se v říjnu podrobil operaci Achillovy šlachy a stihl v něm jen na konci dva zápasy v AHL. V této sezoně za Hershey sehrál 24 zápasů a zaznamenal sedm bodů za sedm asistencí.

„Rozhodovat budou trenéři, ale moje myšlenka je taková, aby Michal hrál co nejdříve po příletu. Nechceme to uspěchat, nicméně to zápasové manko zkrátka má. Takže čím dříve tím lépe,“ zmínil Nedvěd.

V reprezentaci hrál Kempný naposledy na mistrovství světa v Paříži v roce 2017. O rok dříve na světovém šampionátu debutoval a potom startoval i na Světovém poháru v Torontu. V reprezentaci má na kontě 54 zápasů a nasbíral 22 bodů za pět branek a 17 přihrávek. V národním týmu se potká s bývalým spoluhráčem z Capitals Jakubem Vránou. Spolu se současným útočníkem Detroitu získali před čtyřmi roky Stanleyův pohár.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *