Boston ještě žije, vynutil si sedmý zápas. Také Tampa odvrátila vyřazení

Boston ještě žije, vynutil si sedmý zápas. Také Tampa odvrátila vyřazení; Zdroj foto: Reuters

V Bostonu padaly góly až od druhé třetiny. Jako první se prosadil domácí útočník Brad Marchand a před druhou sirénou zvýšil Charlie Coyle, který doklepl do prázdné branky zblokovanou Pastrňákovou střelu.

Andrej Svečnikov v úvodu třetí třetiny snížil, ale dvoubrankový náskok vrátil domácím Erik Haula a po přihrávkách Noska upravili Derek Forbort a Curtis Lazar na 5:1. Po pasu Nečase už jen Svečnikov korigoval v přesilové hře výsledek.

Palát otevřel v 18. minutě skóre, když vystihl špatnou rozehrávku a střelou z pravého kruhu ke vzdálenější tyči si připsal třetí gól v sérii. V polovině utkání přidal Anthony Cirelli v oslabení druhou branku, ale vzápětí Auston Matthews snížil a John Tavares ve 40. minutě během 26 vteřin otočil skóre. U vyrovnávací trefy asistoval Ondřej Kaše.

Tampa Bay si vynutila ve třetí třetině v přesilovce pět na tři trefou Nikity Kučerova prodloužení, které rozhodl z dorážky Brayden Point v čase 78:04.

Po Coloradu je druhým postupujícím v letošním play off St. Louis, které vyhrálo nad Minnesotou 5:1 a uzavřelo sérii v poměru 4:2. Blues vedli od 15. minuty trefou Nicka Leddyho a klíčový náskok si vypracovali třemi góly ve druhé polovině prostřední části. Až na 4:0 postupně zvyšovali Ryan O´Reilly, Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko. Minnesota ještě brankou Matta Dumby vykřesala ve 47. minutě jiskřičku naděje, ale při hře bez brankáře definitivně zpečetil Colton Parayko postup Blues.

1. kolo play off NHL:

Východní konference – 6. zápasy:

Tampa Bay – Toronto 4:3 v prodl. (stav série: 3:3), Boston – Carolina 5:2 (stav série: 3:3)

Západní konference – 6. zápasy:

St. Louis – Minnesota 5:1 (konečný stav série: 4:2). Utkání Los Angeles – Edmonton se ještě hraje.