Chytil hvězdou zápasu: Trefil výhru Rangers a odvrátil vyřazení z play off

Chytil hvězdou zápasu: Trefil výhru Rangers a odvrátil vyřazení z play off; Zdroj foto: Reuters

Carter Verhaeghe řídil pěti body (2+3) obrat Floridy v zápase s Washingtonem z 0:3 na konečných 5:3. Lídr základní části se výhrou ujal vedení 3:2 na zápasy. Calgary zdolalo Dallas 3:1 a také vede v sérii 3:2.

Pittsburgh vstřelil první dvě branky zápasu a zdálo se, že míří za postupem. Skóre otevřel v úvodní třetině Jake Guentzel a ve 28. minutě zvýšil Kris Letang. Rangers ale předvedli bleskový obrat. Adam Fox, Alexis Lafreniere a Jacob Trouba v rozmezí 36. až 38. minuty otočili na 3:2. Už za třináct sekund ale vyrovnal Guentzel, který dal gól v každém utkání série a na kontě má v letošním play off sedm branek.

Nerozhodný stav zlomil Chytil na začátku třetí třetiny v přesilové hře. Český útočník se prosadil střelou z pravého kruhu k bližší tyči a vstřelil ve své kariéře svůj první gól v play off NHL.

Výhru zpečetil Ryan Lindgren při hře Pittsburghu bez brankáře. Penguins dohrávali bez svého lídra Sidneyho Crosbyho, který odstoupil v závěru druhé třetiny ze zápasu kvůli zranění v horní části těla.

Washington vedl na začátku prostřední třetiny 3:0, dvakrát se trefil T.J. Oshie a zbývající gól dal Justin Schultz. Florida ale ještě před druhou sirénou vyrovnala. Obrat odstartoval Verhaeghe, na něhož navázali Patric Hörnqvist a Sam Reinhart. V úvodu poslední třetiny překlopil vedení na stranu vítěze základní části Verhaeghe, po jehož přihrávce korunoval výhru Claude Giroux. Na straně poražených plnil Vítek Vaněček roli náhradního gólmana.

Dallas vstřelil první gól zápasu, v prostřední části se prosadil Jason Robertson. Calgary kontrovalo třemi góly v závěrečné třetině – postupně se trefili Mikael Backlund, Andrew Mangiapane a Trevor Lewis.