Fotbalisté Zlína se zachránili v lize, Teplice míří do baráže

Fotbalisté Zlína se zachránili v lize, Teplice míří do baráže; Zdroj foto: ČTK

Fotbalisté Teplic remizovali v předposledním čtvrtém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu v Karviné 2:2 a skončí na jednom ze dvou barážových míst. Slezané už jsou jistým sestupujícím.

Tepličtí se dostali do vedení v 17. minutě po trefě Aloise Hyčky. Domácí v závěru první půle vyrovnali zásluhou Vlasije Sinjavského, dvacet minut před koncem však „Sklářům“ vrátil náskok David Ledecký. Svěřenci trenéra Jiřího Jarošíka ale ani tentokrát těsný náskok neudrželi a v 90. minutě inkasovali po hlavičce Petra Buchty.

Předposlední Severočeši by se ještě teoreticky mohli baráži vyhnout, pokud by se v sobotním závěrečném kole nadstavby dokázali posunout na 14. místo a současně by sparťanský B-tým ve druhé lize obsadil druhou nebo třetí příčku. V tom případě by do baráže šel pouze předposlední celek nejvyšší soutěže.

Aktualizujeme…

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o záchranu:

FK Pardubice – Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Branky: 39. Patrák – 75. Simerský. Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Kotalík – Štěrba (video). ŽK: Hrubý, Cedidla, Jawo, Vukadinovič (všichni Zlín). Diváci: 605.

Pardubice: Markovič – Kostka, Pojezný, Čihák, Čelůstka – Jeřábek (82. Toml) – Lupač (58. Cadu), Červ, Vacek, Patrák (66. Mareš) – Černý (82. Huf). Trenér: Novotný.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Simerský, Vraštil, Procházka – Conde – Dramé (63. Reiter), Janetzký (63. Jawo), Hrubý (90.+3 Chwaszcz), Čanturišvili (76. Fillo) – Fantiš (64. Vukadinovič). Trenér: Kalivoda.

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 38. Pilař – 90.+4 Hronek. Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf – Franěk (video). ŽK: Ikaunieks, Houska, Pilař – Dostál, Vaníček, Köstl. Diváci: 2578.

Jablonec: Hanuš – Štěpánek (83. Považanec), Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman – Černák (23. Pilař), Houska, Kubista, Malínský (65. Pleštil) – Ikaunieks (65. Silný). Trenér: Vágner.

Bohemians: Valeš – Köstl, Křapka, Hašek (76. Fulnek) – Dostál, Květ (62. Bartek), Jindřišek, Kovařík (82. Krch) – Beran (46. Vaníček), Hronek – Puškáč (62. Koubek). Trenér. Veselý.

MFK Karviná – FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 41. Sinjavskij, 90. Buchta – 17. Hyčka, 70. Ledecký. Rozhodčí: Proske – Paták, Kotík – Ondráš (video). Bez karet. Diváci: 1050.

Karviná: Neuman – Dramé, Buchta, Kobouri – Sinjavskij, Zorvan (81. Qose), Ndiaye (82. Túlio), Chvěja (73. Jursa), Šehič (73. Vlachovský) – Papadopulos, Holík (46. Svoboda). Trenér: Páník.

Teplice: Grigar – Chaloupek, Tijani, Shejbal – Hyčka, Mareček, Trubač, Fortelný (68. Žitný), Boljevič (68. Kodad) – Sejk (68. Mareš), Žák (41. Ledecký). Trenér: Jarošík.