West Ham bez Součka zaháněl zklamání kanonádou, v Norwichi dal čtyři góly

West Ham bez Součka zaháněl zklamání kanonádou, v Norwichi dal čtyři góly; Zdroj foto: Reuters

West Ham ve čtvrtek vypadl v semifinále Evropské ligy s Frankfurtem, proti sestupujícímu Norwichi si ale částečně spravil chuť a upevnil si sedmé místo, které zajišťuje předkolo Konferenční ligy.

„Kladiváři“ rozhodli třemi brankami v první půli, dvakrát se trefil Benrahma. Alžírský ofenzivní záložník mohl po pauze završit hattrick, pokutový kop si ale vzal Lanzini a uzavřel skóre.

Dvě asistence si připsal útočník Bowen, který má v této ligové sezoně bilanci deseti branek a shodného počtu gólových přihrávek. Dvouciferná čísla v obou statistikách měl v dresu West Hamu naposledy před 22 lety italský útočník Paolo di Canio.

Arsenal se přiblížil účasti v Lize mistrů domácím triumfem 2:1 nad Leedsem, který se po vítězství Evertonu 2:1 v Leicesteru propadl do sestupového pásma.

Hrdinou Arsenalu se stal útočník Nketiah, jenž rozhodl dvěma góly v úvodní desetiminutovce. Ve 27. minutě navíc dostal červenou kartu Ayling a hosté dokázali v oslabení už jen snížit zásluhou Llorenteho.

„Kanonýři“ vyhráli počtvrté v řadě a na pátý Tottenham mají náskok čtyř bodů. Oba severolondýnští rivalové se střetnou v klíčovém derby ve čtvrtek. Leeds je osmnáctý o skóre za Burnley.

Anglická fotbalová liga – 36. kolo:

Norwich – West Ham United 0:4 (12. a 45.+3 Benrahma, 30. Antonio, 65. Lanzini z pen.), Arsenal – Leeds 2:1 (5. a 10. Nketiah – 66. Llorente), Leicester – Everton 1:2 (11. Daka – 6. Mykolenko, 30. Holgate).

1. Liverpool 35 25 8 2 87:23 83
2. Manchester City 34 26 5 3 84:21 83
3. Chelsea 35 19 10 6 70:31 67
4. Arsenal 35 21 3 11 56:42 66
5. Tottenham 35 19 5 11 60:40 62
6. Manchester United 37 16 10 11 57:56 58
7. West Ham United 36 16 7 13 57:46 55
8. Wolverhampton 35 15 5 15 35:34 50