Zuřil i kliďas Souček. Moyes vysvětlil, proč útočil na podavače, Rice nařkl sudího

Zuřil i kliďas Souček. Moyes vysvětlil, proč útočil na podavače, Rice nařkl sudího; Zdroj foto: Reuters

Frustrující večer zažili fotbalisté londýnského West Hamu v Deutche Bank Parku ve Frankfurtu. Po vyloučení Cresswella v 19. minutě a inkasovaném gólu z kopačky Kolumbijce Rafaela Borreho o devět minut později hráli pouze roli sparingpartnera při divokých oslavách fanoušků Eintrachtu.

A nervy byly na pochodu. Trenér Moyes v 77. minutě vztekle a prudce nakopl míč směrem k dětskému podavači, jen těsně ho minul a viděl červenou kartu. 

„Musím se za to omluvit,“ prohlásil skotský stratég po utkání. „Míč mi schválně hodil málo, já to měl pěkně na volej, ale omlouvám se za to,“ dodal.

„Netrefil jsem ho. Měl mi hodit míč normálně, ale hodil mi ho málo, sám se tak rozhodl. Ale jak říkám, omlouvám se. Byl to velký zápas, který jsme moc chtěli vyhrát,“ ospravedlňoval Moyes vyhrocené okamžiky.

Červenou kartu pro Cresswella nerozporoval. „Aaron to rozhodčímu usnadnil. Víc jsem byl zklamaný z chování lavičky Eintrachtu,“ uvedl Moyes.

Nelíbilo se mu, jak Frankfurtští tlačili na čtvrtého rozhodčího při každém sporném momentu. „Dokonce za ním běhali proto, že jsem opustil vyhrazený čtverec pro trenéry. Byl jsem z toho hodně zklamaný, takhle se přece nemusíme chovat. My se tak tedy nechováme, ale možná bychom to měli změnit a také nebýt tak korektní,“ vysvětloval kouč a vyjádřil celkovou nespokojenost s úrovní rozhodčích na poli Evropské ligy.

Incident Davida Moyese s podavačem míčů:

„Moc jsme si tuhle soutěž užili, naopak rozhodování jsme si neužili vůbec. Ano, měl bych hodně stížností,“ dodal.

Hodně rozezlený byl po zápase i kapitán Declan Rice. Španělského sudího Jesuse Gila Manzana obvinil z jednostranného rozhodování.

„Když se podívám zpět, červenou kartu beru. Ale prakticky žádné rozhodnutí nešlo v náš prospěch. Rozhodčí jim připískával, a když jde sudí proti vám, moc toho nezmůžete,“ stěžoval si anglický reprezentant.

V závěru semifinálového thrilleru zuřil i obvykle ledově klidný Tomáš Souček. Zdržujícího a simulujícího protihráče se snažil odtáhnout za čáru, aby mohl zápas pokračovat. V 90. minutě se český středopolař dostal do největší šance West Hamu v utkání. Hlavičku po centru Michaila Antonia ale umístil těsně vedle branky Kevina Trappa.

Souček odehrál celý zápas, jeho krajan Vladimír Coufal přepustil své místo na hřišti v 87. minutě ukrajinskému útočníkovi Andreji Jarmolenkovi. 

Oba Češi patřili podle analytických serverů WhoScored (Coufal 6.7, Souček 6.9) a SofaScore (Coufal 7.1, Souček 7.0) k tomu lepšímu, co West Ham ve čtvrtek nabídl. V hodnoceních anglických médií Coufal Součka lehce převyšoval.

„Vyhrál většinu svých soubojů a po celý zápas nepřestal běhat,“ hodnotil server Football.London pravého obránce, jehož odměnil známkou 6 z 10. Souček dostal o stupínek nižší. 

„V první půli podal matný výkon, hodně ztrácel míče. Po poločase se zlepšil,“ napsal web.

Evening Standard dal oběma českým fotbalistům „šestky“. Coufal si podle londýnského večerníku slušně poradil s nebezpečným Srbem Filipem Kostičem, Součka zase ocenil za neúnavnou podporu útoku i v dlouhém oslabení.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *