Gudas asistoval u výhry Floridy, Vaněček pětkrát inkasoval a střídal

Gudas asistoval u výhry Floridy, Vaněček pětkrát inkasoval a střídal; Zdroj foto: Reuters

Brankář Capitals Vítek Vaněček odchytal první dvě třetiny, ve kterých inkasoval všech pět branek. Sérii vyrovnali také hokejisté NY Rangers, kteří na vlastním ledě porazili Pittsburgh 5:2.

Florida o své první výhře v play off rozhodla v prvních dvou dějstvích, po kterých vedla 5:1. Panthers vyšly především závěry obou třetin. V poslední pětiminutovce první i druhé části vstřelili po dvou brankách a s předstihem rozhodli o svém vítězství.

Gudas se asistencí podílel na páté trefě, kterou vstřelil Carter Verhaeghe. Český obránce ho našel rozjetého na útočné modré čáře a kanadský útočník střelou přes dva obránce nedal Vaněčkovi šanci.

Šestadvacetiletý brankář odchytal smolný zápas, ve kterém inkasoval pět gólů z 19 střel a po čtyřiceti minutách přenechal místo Iljovi Samsonovi. Ruský gólman ve třetím dějství neinkasoval.

Hokejisté NY Rangers se oklepali z úterní prohry ve třetím prodloužení a ve druhém domácím zápase porazili Pittsburgh jednoznačně 5:2. Třemi body za gól a dvě asistence newyorský celek táhli Frank Vatrano a Artěmij Panarin. Filip Chytil v zápase nebodoval.