Carolina podruhé porazila Boston, Toronto nestačilo na Tampu Bay

Carolina podruhé porazila Boston, Toronto nestačilo na Tampu Bay; Zdroj foto: Reuters

Pro Carolinu začalo utkání nešťastně. Hned v osmé minutě musel po kolizi s Davidem Pastrňákem střídat brankář Antti Raanta a do branky musel nováček Pjotr Kočetkov, jenž si v bojích o Stanley Cup odbyl svůj debut.

Carolinu jako by Raantovo zranění nabudilo a ve 14. minutě se zásluhou Jaspera Fasta dostala do vedení. Neuplynuly ani tři minuty a Hurricanes přidali druhou branku. Aho tečoval nahození Anthonyho DeAngela a zvýšil na 2:0.

V úvodu druhé části Aho přidal svou druhou trefu a vystřelil Canes již třígólové vedení. Bruins si na Kočetkova přišli až ve 35. minutě, kdy se natřikrát prosadil Patrice Bergeron. Naději Bostonu na obrat však ještě ve druhé části snížil Niederreiter, jenž zvýšil na 4:1 pro Carolinu. Ve třetí třetině Bruins zásluhou Bergerona opět snížili, poslední slovo však měl Niederreiter, který ranou do odkryté branky stanovil konečné skóre na 5:2.

Tampa Bay v Torontu vedla již 5:1, ale domácí v poslední desetiminutovce zabrali a dokázali dvěma góly utkání zkorigovat. Čtyřmi body za gól a tři asistence se na výhře Lightning podílel obránce Victor Hedman. Češi stejně jako v utkání Caroliny s Bostonem nebodovali.