Vaněček vychytal výhru Capitals, Rittich střídal. A Chytil přišel o gól

Vaněček vychytal výhru Capitals, Rittich střídal. A Chytil přišel o gól; Zdroj foto: Reuters

Ve druhém utkání čtvrtfinále Východní konference zdolal Pittsburgh NY Rangers 3:4 ve třetím prodloužení. Gólem ze 106. minuty rozhodl Jevgenij Malkin.

Capitals otevřeli skóre ve 4. minutě zápasu, kdy využili přesilovkového tlaku a těsně před návratem Mackenzieho Weegara na led se zásluhou dorážejícího Toma Wilsona dostali do vedení. Panthers odpověděli na konci první třetiny, kdy se po Gudasově přistrčení ve vlastním obranném pásmu rozjel Sam Bennett a svou akci zakončil přesnou střelou nad Vaněčkovu vyrážečku.

Po třiačtyřiceti sekundách druhého dějství hokejisté Floridy zásluhou Clauda Girouxe otočili průběžné skóre, víckrát ale na Vaněčka nevyzráli. Capitals naopak ve třetí části třemi brankami vrátili výhodu na svou stranu a došli si pro první výhru v sérii. Vítěznou trefu obstaral v 51. minutě T. J. Oshie.

Až třetí prodloužení rozhodlo o vítězi prvního zápasu mezi Pittsburghem a newyorskými Rangers. Domácím Rangers nestačilo na výhru ani neuvěřitelných 79 zásahů brankáře Igora Šesťorkina, kterého v čase 105:58 překonal krajan Malkin a rozhodl o prvním vítězství Penguins v sérii.

Rangers byli v zápase blízko výhře, v 57. minutě poslal domácí do vedení 4:3 Filip Chytil, ale rozhodčí po trenérské výzvě branku neuznali kvůli postavení jednoho z útočníků v brankovišti.

Podívejte se na neuznanou branku Filipa Chytila:

NHL – 1. kolo play off:

Východní konference – 1. zápasy:

Florida – Washington 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky: 18. Bennett (Gudas), 21. Giroux – 4. Wilson, 49. Kuzněcov, 51. Oshie, 60. Eller. Střely na branku: 32:37. Vítek Vaněček za Washington odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Diváci: 19.678. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Oshie (oba Washington), 3. Bobrovskij (Florida).

New York Rangers – Pittsburgh 3:4 ve 3. prodloužení (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)

Branky: 10. Fox, 24. Copp, 38. Kreider – 25. a 32. Guentzel, 39. Rust, 106. Malkin. Střely na branku: 68:83. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Šesťorkin (NY Rangers), 3. Rust (Pittsburgh).

Západní konference – 1. zápasy:

Colorado – Nashville 7:2 (5:0, 1:1, 1:1)

Branky: 3. a 47. MacKinnon, 3. D. Toews, 9. Cogliano, 13. Makar, 16. Lehkonen, 35. Landeskog – 39. a 53. Duchene. Střely na branku: 45:25. David Rittich za Nashville odchytal 15 minut a 4 sekundy, inkasoval pět branek z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 61,5 procenta. Diváci: 18.091. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Makar, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Calgary – Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 6. E. Lindholm. Střely na branku: 26:16. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. E. Lindholm (oba Calgary), 3. Oettinger (Dallas).