Další nezvykle brzký konec v krasobruslení. Ruská šampionka se loučí už v devatenácti

Další nezvykle brzký konec v krasobruslení. Ruská šampionka se loučí už v devatenácti; Zdroj foto: Reuters

Kontinentální titul získala Samodurovová jako šestnáctiletá poté, co porazila i úřadující olympijskou šampionku Alinu Zagitovovou. V následujících sezonách se ovšem v nabité ruské konkurenci neprosadila do reprezentace.

S vrcholovým sportem se v devatenácti letech rozloučila. „Drazí přátelé, je na čase učinit oznámení. Ukončila jsem svou sportovní kariéru,“ napsala na Instagram.

Pak dlouze děkovala všem, kdo se na její krasobruslařské dráze podíleli. „Když jsem byla malá, tak jsem ani nepomýšlela na to, že bych se stala mistryní Evropy a bronzovou medailistkou ve Světové týmové trofeji. Nemohla jsem si to myslet, ale mohla jsem snít, a proto vyzývám všechny mladé sportovce: Sněte! A všechno se stane skutečností,“ dodala nyní už bývalá svěřenkyně Alexeje a Taťjany Mišinových.

„Jako trenéři jsme si jen zřídka mohli stěžovat, že by přišla na trénink a něco odbyla. Ukázala a udělala, co si připravila. Tohle bylo její rozhodnutí,“ komentovala Mišinová odchod své svěřenkyně.

„Příští sezona je nejistá z pohledu mezinárodních soutěží. Ona studuje a bude ve studiu pokračovat a začne to kombinovat s trénováním. Už začala pracovat s našimi mladými krasobruslaři,“ doplnila trenérka.

Brzké konce kariér zejména ruských krasobruslařek jsou jedním z hlavních důvodu, proč bude Mezinárodní bruslařská unie (ISU) na červnovém kongresu projednávat návrh na postupné zvýšení minimálního věku pro účast na seniorských soutěžích ze současných patnácti na sedmnáct let.

Aktuálně nesmějí ruští závodníci startovat na žádných mezinárodních soutěžích kvůli vpádu vojsk jejich země na Ukrajinu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *