Finové i Švédové mají jasno: Kdo zůstane v KHL, nesmí do reprezentace

Finové i Švédové mají jasno: Kdo zůstane v KHL, nesmí do reprezentace; Zdroj foto: Reuters

Důvodem je ruská invaze na Ukrajinu, kvůli které už KHL opustila většina Finů i klub Jokerit Helsinky. „Postoj finského svazu je jasný. Hráči působící v Rusku nebudou v příští sezoně hrát za národní tým,“ citovala prohlášení agentura Reuters.

Ke stejnému postoji se kloní i švédský svaz, oficiální oznámení chce ale zveřejnit až po skončení sezony. „Zatím můžeme říct jen to, že žádný z hráčů, který se zapojil do play off KHL, nebude nominován na mistrovství světa ve Finsku,“ citoval Reuters z prohlášení týkající se nadcházejícího šampionátu, který začne 13. května.

Podle soupisek KHL působilo v této sezoně v lize 31 finských a 30 švédských hokejistů. Po odstoupení Jokeritu a odchodu dalších hráčů z jiných klubů po invazi jich ale zůstalo jen minimum.

Finsko v únoru v Pekingu získalo historické olympijské zlato poté, co si ve finále poradilo s výběrem Ruska. Na loňském mistrovství světa skončil tým trenéra Jukky Jalonena druhý. Švédové skončili na olympiádě čtvrtí, na MS nečekaně ztroskotali už ve skupině.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *