V NHL vzbudil poprask, teď jde do Česka. Hradec hlásí ruskou posilu

V NHL vzbudil poprask, teď jde do Česka. Hradec hlásí ruskou posilu; Zdroj foto: Reuters

„Nikita je v ideálním hokejovém věku, má zkušenosti z NHL, AHL a KHL, i z tohoto důvodu věříme, že nám pomůže a zkvalitní naši ofenzivu,“ řekl generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Ščerbak si v dresu Banské Bystrice připsal v 25 zápasech 21 bodů za šest branek a 15 asistenci. Na Slovensko se vydal loni po sezoně strávené v Texasu v nižší zámořské soutěži AHL.

V NHL jej draftoval v roce 2014 v 1. kole na 26. místě Montreal, ale v nejlepší lize světa dostal příležitost jen ve 37 zápasech a připsal si osm bodů za šest branek a dvě asistence. Později vykládal, že v Kanadě mu zatarasila cestu k úspěchu tamní rusofobie. Svá slova ale nakonec vzal zpět.

V AHL má na kontě ze 196 duelů základní části 121 bodů za 37 tref a 84 přihrávek. Ve čtyřech zápasech play off vstřelil jeden gól a u jednoho asistoval. V ročníku 2019/20 působil v KHL a v 31 utkáních za Omsk a Čeljabinsk zaznamenal 11 bodů za tři branky a osm přihrávek.

Osmadvacetiletý Lamper nasbíral ve 21 duelech za Hradec Králové pět bodů za dva góly a tři přihrávky. V jednom utkání za prvoligový Kolín nebodoval.

„Patrik bohužel nenavázal na velmi dobré výkony v přípravě, a to i kvůli častým zraněním, která ho tuto sezonu provázejí. Nyní se dostal na hranu sestavy, a proto jsme se domluvili na ukončení smlouvy,“ uvedl Kmoníček.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *