Pastrňák je definitivně zpátky. Hattrickem skolil Flyers a stíhá Hertla

Pastrňák je definitivně zpátky. Hattrickem skolil Flyers a stíhá Hertla; Zdroj foto: Reuters

Pastrňák za prvním hattrickem v sezoně vykročil již ve druhé minutě, kdy využil dobrého napadání spoluhráčů z druhé útočné řady Bruins a ranou z prostoru mezi kruhy otevřel skóre. Druhou trefu havířovský rodák přidal v přesilové hře o čtyři minuty později. Pastrňáka ke skórování vyzval výbornou křižnou nahrávkou Brad Marchand.

Flyers v průběhu druhé třetiny smazali dvoubrankové manko, ale Pastrňák ještě před sirénou vrátil svým třetím gólem v zápase Boston zpět do vedení. Havířovský rodák opět využil přesilovkovou kombinaci a zkompletoval svůj jedenáctý hattrick v kariéře.

Pastrňák se zásluhou střeleckého probuzení z posledních zápasů dostal na metu třiceti bodů v sezoně a v produktivitě českých hokejistů z druhého místa stíhá Hertla ze San José. Také v týmovém bodování je Pastrňák druhý za Marchandem.

Výsledky NHL:

Calgary – Ottawa 1:4, Chicago – Montreal 3:2 po prodl., St. Louis – Seattle 2:1, Carolina – Columbus 0:6, Boston – Philadelphia 3:2, Detroit – Winnipeg 0:3, Tampa Bay – Vancouver 4:2, NY Islanders – New Jersey 3:2, Nashville – Buffalo 1:4. Zápasy Los Angeles – Pittsburgh, San Jose – NY Rangers se ještě hrají.