Ohromující úroveň, žasne svět. Krejčíková utnula „zabíjení“ a dala pádnou odpověď

Ohromující úroveň, žasne svět. Krejčíková utnula "zabíjení" a dala pádnou odpověď; Zdroj foto: Reuters

Okázalý triumf Krejčíkové nad světovou sedmičkou a nejlepší hráčkou závěru loňské sezony Estonkou Anett Kontaveitovou vyvolal v tenisovém světě úžas. I v konkurenci nekonečné kauzy Novaka Djokoviče a jeho australských covidových trampot si pro sebe utrhl značnou část mediálního zájmu.

Krejčíková v semifinálové bitvě v aréně Kena Rosewalla nejprve schytala debakl 0:6, z popela se přesto dokázala zvednout, odvrátila sedm mečbolů a přestřelku, která brala dech, dotáhla po 152 minutách k euforickému konci. „Pojď!“ zakřičela pak se zaťatou pěstí do kamery.

„To byl zápas. Neuvěřitelná úroveň od obou tenistek,“ napsal twitterový účet WTA Insider. Superlativa na duel dvou nastupujících hvězd se jen hrnou.

Většina ohlasů se shoduje na tom, že šlo o omračující utkání. Pokud jste od něj odešli po jednoznačném prvním dějství, připravili jste se o něco speciálního.

„Semifinále v Sydney mezi dvěma novými členkami elitní desítky bylo tak ohromující, jak už před zápasem mohla naznačovat reputace obou hráček,“ stálo po utkání v reportáži na oficiálním webu WTA.

Třetí set snad nemohl vrcholit dramatičtěji. Krejčíková odvrátila tři mečboly už ve dvanácté hře a vynutila si tie-break. V něm se zachránila ještě čtyřikrát, přičemž sama proměnila až pátý mečbol.

Podívejte se na mečbol a radost Barbory Krejčíkové:

„Z obou stran to byl opravdu, ale opravdu drsný zápas. Hrály jsme báječný tenis. Jsem šťastná, že jsem udržela nervy a vyhrála,“ zářila šestadvacetiletá hráčka z Ivančic.

Čekala sice složité utkání proti nesmírně herně vyspělé soupeřce. To, co se stalo v první sadě, ji přesto překvapilo. Zareagovala ale promptně a vrátila se do zápasu.

„Anett je velmi agresivní, hraje skvělý tenis. Já musela změnit styl hry, abych se pokusila o obrat. Musela jsem být agresivnější, jinak by mě dál zabíjela,“ dodala Krejčíková.

Kontaveitové oplatila porážku z listopadového Turnaje mistryň v mexické Guadalajaře. V základní skupině tehdy prohrála jasně ve dvou setech. Tentokrát už rozjetou estonskou „mašinu“ zastavila a zahraje si finále, první od červencového titulu v Praze. 

Její soupeřkou bude další z čerstvých tváří ve světové špičce, Španělka Paula Badosaová. Pokud Krejčíková uspěje, získá čtvrtý titul kariéry. Všechny tři dosavadní uzmula loni, kromě Prahy uspěla i ve Štrasburku a především na Roland Garros.

V tenisovém prostředí se od té doby prakticky neustále spekuluje o tom, jak dlouho Krejčíková vydrží bez větších výkyvů konkurovat absolutní elitě. Hned první turnaj roku přitom ukazuje dlouhodobý potenciál české tenistky. Přestože její přípravu na konci prosince zkomplikovala nemoc, na startu sezony to není znát.

„Hodně se mluvilo o tom, jak si Krejčíková povede v nelehké pozici nečekané vítězky grandslamu. Ale ona to jednoduše bere ve stylu: ‚Ok, to bylo hezké, teď se ale budu tenisem bavit a vyhrávat ještě víc!'“ rozplývala se na Twitteru francouzská tenisová novinářka Carole Bouchardová. „Její úroveň neklesla ani o píď a ani na vteřinu neztratila rozum. Velmi působivé,“ doplnila.

Badosaové má Krejčíková co vracet. Minulý rok se s ní utkala dvakrát, oba duely ale prohrála. V Madridu ani v Indian Wells nedokázala čtyřiadvacetileté rodačce z New Yorku sebrat set.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *