Nominace na OH plná třicátníků. Vrací se Červenka, chybí lídr extraligy i Gulaš

Nominace na OH plná třicátníků. Vrací se Červenka, chybí lídr extraligy i Gulaš; Zdroj foto: Luboš Vácha

Generální manažer Petr Nedvěd a trenér Filip Pešán vsadili na zkušený tým s věkovým průměrem kolem 30 let.

„Je to hodně,“ uznal Pešán. „Ale na posledním mistrovství světa v Rize nám možná chybělo víc lídrů, proto jsme tentokrát vsadili spíš na zkušenost než na mládí.“

„Navíc je olympiáda specifická tím, že se tam nehraje tolik zápasů jako na mistrovství,“ doplnil Nedvěd. Vítěz světového šampionátu odehraje deset zápasů, v případě olympijských her je možné dojít za zlatem v šesti kláních.

Vedle Červenky patří k nejzkušenějším mužům nominace 35letý David Krejčí, 34letý Vladimír Sobotka a 33letý Michael Frolík. Třicátníků je dohromady dvanáct.

Celkově asi nejvíc překvapí absence sparťana Filipa Chlapíka, který vede bodování české extraligy. Chybí také hvězda Českých Budějovic Milan Gulaš.

Ale pozor. Zatím nejde o finální nominaci. Nedvěd s Pešánem zatím vybrali 24 z 25 jmen s tím, že do 24. ledna lze se soupiskou libovolně hýbat. Jeden hráč tedy přibyde určitě a další místa se můžou uvolnit kvůli zranění, koronaviru nebo i ztrátě formy.

Opomenutí hokejisté se tedy ještě můžou dočkat, náhradníků je asi třicet. Padlo například jméno Jakuba Fleka nebo Matěje Blümela.

Češi vstoupí do olympijského turnaje 9. února proti Dánsku. Ve skupině mají ještě Švýcarsko a Rusko. Krátce před akcí odehrají přípravné klání proti Švédsku.

„Doufám, že budeme černým koněm turnaje,“ prohlásil Pešán.

Zatím mu sezona nevychází, reprezentaci ještě nedovedl k výhře. Kritizovaný byl hlavně po generálce na Channel One Cupu, kde Češi v silné sestavě skončili poslední a domácím Rusům vůbec nestačili.

Aktualizujeme.

Nominace hokejistů Česka na olympiádu v Pekingu 2022:

Brankáři: Šimon Hrubec, Roman Will, Patrik Bartošák

Obránci: Ronald Knot, David Sklenička, Lukáš Klok, Jakub Jeřábek, Vojtěch Mozík, Tomáš Kundrátek, Libor Šulák

Útočník: Roman Červenka, Jiří Smejkal, Vladimír Sobotka, Hynek Zohorna, Radan Lenc, Michal Řepík, Tomáš Hyka, Jan Kovář, Matěj Stránský, Lukáš Sedlák, David Krejčí, Michael Špaček, Michael Frolík, Tomáš Zohorna

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *