Michka zachránili dva dobráci z Ekvádoru. Prokop už divočinu na Dakaru tolik nehrotil

Michka zachránili dva dobráci z Ekvádoru. Prokop už divočinu na Dakaru tolik nehrotil; Zdroj foto: Reuters

Třiatřicetiletý Michek, který byl po 10. etapě jako nejlepší z českých motocyklistů osmnáctý, chyboval před polovinou rychlostní zkoušky. Při souboji s Američanem Rickym Brabcem přehlédl menší dunu, za kterou byl sráz.

„Poslalo mě to do dálky. Byla to šílená rána. Nespadl jsem, ale zničil se mi ráfek. Nemůžu s ním jet, protože bych se zabil. Teď řešíme, co se odehraje,“ oznámil na Instagramu.

Obhájci desáté příčky nakonec pomohli ekvádorští závodníci Juan Carlos Puga a Juan Puga. Jeden z nich mu poskytl své přední kolo.

„Martin se nacházel jen pár vteřin od zmáčknutí červeného tlačítka pro konec závodu. Ale nakonec u něj byl jeden neskutečný dobrák, tedy respektive dva dobráci. Čekáme na podrobnější informace. Martin má samozřejmě obrovskou ztrátou, ale nyní jde o to, aby se dostal hlavně do cíle a pokračoval v závodě,“ uvedl šéf týmu Ervín Krajčovič.

Náročnou etapu v písečných dunách vyhrál Argentinec Kevin Benavides o čtyři sekundy před Samem Sunderlandem. Britský jezdec se dostal do čela průběžného pořadí s takřka sedmiminutovým náskokem před Pablem Quintanillou a útočí na druhý triumf na Rallye Dakar v kariéře po roce 2017.

Nejlepším českým motocyklistou byl dnes Jan Brabec, který skončil jednatřicátý a posunul se v průběžném pořadí na 22. místo.

V závodě pokračuje mezi automobily i Martin Prokop, který měl ve středu technické potíže a propadl se. Pilot týmu Benzina Orlen skončil v předposlední etapě dvacátý a celkově mu patří 25. místo.

„Hlásili to jako nejtěžší etapu, ale zase tak těžká nebyla. V dunách jsme se pobavili. Na začátku byla klasicky trochu frustrace, kdy nás na rychlých úsecích pár aut předjelo. Pak nám blblo řazení, odpojovalo nám to motor. Museli jsme se několikrát otáčet, dostali jsme se do skrumáže se spoustou aut a byla to divočina,“ líčil Prokop.

„Celkově to bylo docela dobré, ale když se nejede o výsledek, člověk to tak nehrotí. Na druhou stranu frčíme dál a dojet Dakar není pro každého,“ doplnil.

Etapu vyhrál Carlos Sainz a vybojoval 41. triumf v kariéře. Lídr Násir Attíja skončil sedmý, po pětiminutové penalizaci druhého Sébastiena Loeba ale vede průběžné pořadí před Francouzem už o 33 minut a míří za čtvrtým triumfem na Dakaru v kariéře.

Čtvrté místo v průběžném pořadí drží ve čtyřkolkách Zdeněk Tůma, jenž byl v dnešní rychlostní zkoušce pátý. Devětačtyřicetiletý jezdec Barth Racing týmu zůstává nejvýše postaveným Čechem na Dakaru. Dál vede s více než dvouhodinovým náskokem Francouz Alexandre Giroud.

Martin Macík dojel mezi kamiony na čtvrtém místě. Dál vede ruský jezdec Dmitrij Sotnikov z Kamazu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *