Tůma musel rozebrat čtyřkolku a hrabal v písku. Přesto se drží v první pětce Dakaru

Tůma musel rozebrat čtyřkolku a hrabal v písku. Přesto se drží v první pětce Dakaru; Zdroj foto: Barth Racing

Profil etapy umožňoval jet téměř celý 287 kilometrů dlouhý měřený úsek na plný plyn. Toho využil i jezdec týmu Barth Racing. „Ze začátku to byl docela fofr. Trať vedla kaňony, jel jsem skoro pořád na pětku,“ uvedl.

„Do první zastávky na tankování paliva vypadlo všechno v pohodě. Jenže na nějakém 180. kilometru najednou čtyřkolka přestala spolupracovat. Normálně by mi displej řekl, v čem je problém. Jenže teď nic nehlásil. Když jsem sundal nádrž, měl jsem naštěstí hned jasno. Upadlo mi sání, nejspíš to bylo těmi otřesy. Musel jsem ale vše rozebrat a čtyřkolku znovu smontovat. Zdržel jsem se asi dvacet minut,“ popsal českokrumlovský rodák svoji anabázi.

Jenže to nebyl jediný problém, s nímž se Tůma v etapě potkal. Uvízl totiž v písečné duně.

„Byla to snad poslední duna. Zapadnul jsem do takového malého ďolíčku, takže jsem se nemohl na žádnou stranu rozjet. Jakmile jsem přidal plyn, jen jsem zahrabal a čtyřkolka stála pořád na místě. Musel jsem kousek po kousku najíždět a strávil tím asi čtvrt hodiny. Písek byl v tom místě hodně suchý a hodně se bořil. Byla to síla a fakt jsem se zapotil,“ přiznal 49letý závodník.

Boj s technikou a pískem v úterý stačil na sedmé místo, v průběžné klasifikaci je český jezdec nadále pátý. V náročném Dakaru přitom pokračuje už jen deset čtyřkolek.

„Je to vlastně polovina závodníků, kteří do letošního ročníku odstartovali. Pro čtyřkolky je závod hodně těžký, kdykoliv je může zastavit technická závada . Občas je také potřeba jet trochu rozumněji a netlačit moc na pilu. Motor si někdy potřebuje trochu ulevit a není dobré ho příliš přepínat,“ dodal Tůma.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *