Skandál na mistrovství Afriky. Rozhodčí dvakrát ukončil zápas předčasně

Skandál na mistrovství Afriky. Rozhodčí dvakrát ukončil zápas předčasně; Zdroj foto: Reuters

Zambijský sudí Janny Sikazwe, jenž rozhodoval už na MS 2018, odpískal poprvé mylně konec v 85. minutě. Když poté hra pokračovala, svou chybu zopakoval a ukončil zápas už minutu před vypršením řádného hracího času.

Ačkoli prohrávající Tunisko protestovalo, zápas byl skutečně v 89. minutě ukončen a byla předána cena pro nejlepšího hráče. Když už byly v plném proudu pozápasové tiskové konference, rozhodla řídící africká konfederace CAF o dohrání zbývajících minut.

Fotbalisté Mali se zhruba 40 minut po hvizdu dostavili k dohrávce, Tunisané ale odmítli a Sikazwe utkání potřetí a definitivně ukončil. „Hráči už byli v ledové lázni, když je zavolali zpátky,“ zlobil se tuniský trenér Mundhir Kabáiar. „Trénuju dlouho, ale nic takového jsem ještě nezažil. Dokonce i čtvrtý rozhodčí se už chystal zvednout tabuli (aby ukázal, kolik minut nastaveného času se má hrát) a najednou byl konec,“ dodal.

Ani v devátém utkání na šampionátu v řadě neviděli diváci více než jednu branku, výjimkou byl zatím pouze úvodní zápas Kamerun – Burkina Faso (2:1). O výhře Mali rozhodla 48. minuta, ve které po ruce v pokutovém území s přehledem proměnil penaltu útočník norského Sarpsborgu Koné.

Čtvrtý tým minulého mistrovství mohl v 77. minutě srovnat, tuniský kapitán Chazrí ale z bílého bodu neuspěl. „Orlům z Kartága“ nepomohla k vyrovnání ani krátká přesilovka po vyloučení El Bilala Tourého.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *