Palát v NHL opět skóroval, ale ze zápasu odstoupil, Gudas se popral

Palát v NHL opět skóroval, ale ze zápasu odstoupil, Gudas se popral; Zdroj foto: Reuters

Palát vstřelil ve třetí minutě úvodní gól zápasu, když v mezikruží zpracoval hokejkou ze vzduchu těžkou přihrávku Victora Hedmana a pohotovou střelu skóroval. Rodák z Frýdku-Místku potvrdil střeleckou formu, skóroval počtvrté v řadě a na kontě má v této sezoně patnáct branek. Rutta si u jeho gólu připsal druhou asistenci.

Tampa Bay vedla v 35. minutě 5:0 a její trenér Jon Cooper za rozhodnutého stavu stáhl ze hry Paláta, který není podle slov kouče stoprocentně fit a raději jej šetřil. Hlavní postavou zápasu byl Nikita Kučerov, autor hattricku. Zdatně mu sekundoval Steven Stamkos (1+2).

Florida vedla už v sedmé minutě 2:0. U druhé branky si připsal asistenci Gudas, jehož střelu od modré čáry tečoval Sam Reinhart. Český obránce se ani nešel z gólu radovat, stejně jako J.T Miller hned shodil rukavice. V souboji, který trval jen pár sekund, nepadla ani jedna rána a útočník Vancouveru povalil Gudase zápasnicky na led.

Výsledky NHL:

Buffalo – Tampa Bay 1:6, Florida – Vancouver 5:2, Nashville – Colorado 5:4 v prodl., Columbus – Chicago 2:4. Utkání Vegas – Toronto, Anaheim – Pittsburgh, San Jose – Detroit se ještě hrají.