Nejistota trvá. Djokovič v prohlášení uznal chybu, ministr jeho případ dál řeší

Nejistota trvá. Djokovič v prohlášení uznal chybu, ministr jeho případ dál řeší; Zdroj foto: Reuters

Prozkoumání těchto podkladů si vyžádá delší dobu, což ovlivní časový rámec přijetí rozhodnutí, uvedl mluvčí ministra pro migraci Alexe Hawka, který o Djokovičově případu rozhoduje. Jako první o tom informoval list The Age.

Srbskému tenistovi pondělní soud obnovil vízum, které devítinásobnému vítězi úvodního grandslamu sezony po příletu zrušily úřady kvůli zpochybnění schválené výjimky z očkování proti koronaviru. Soud ale řešil procesní věci a o Djokovičově setrvání v Austrálii i jeho účasti v turnaji, který začne v pondělí, rozhoduje Hawke.

Vlastní prohlášení k celé kauze dnes vydal i sám Djokovič. Uvedl v něm, že o pozitivním výsledku PCR testu se dozvěděl až po většině událostí, za účast na nichž byl kritizován. Přiznal však, že již s vědomím vlastní nákazy šel na rozhovor a fotografování s francouzským sportovním listem L’Équipe. Zdůraznil však, že na rozhovoru udržoval od novinářů odstup a vyjma focení portrétu měl celou dobu roušku.

„Po rozhovoru jsem sice odešel domů, abych se na požadovanou dobu izoloval, ale když se nad tím zamyslím, byla to chyba v úsudku a uznávám, že jsem měl tento závazek (rozhovor) přeložit,“ napsal Djokovič.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *