Loprais na Dakaru stojí, Prokop ztratil. Michek skončil v etapě těsně za top 10

Loprais na Dakaru stojí, Prokop ztratil. Michek skončil v etapě těsně za top 10; Zdroj foto: ASO/DPPI

Aleše Lopraise zastavily ve středeční etapě technické problémy a zřejmě nedojede do cíle. Před startem byl mezi kamiony čtvrtý.

Potíže má i Martin Prokop ve Fordu, který nabral velkou ztrátu a vypadne z elitní desítky. Etapu ovládl Stéphane Peterhansel v Audi.

Celkově vede Násir Attíja z Kataru, byť Sébastien Loeb stáhl z náskoku pilota Toyoty dalších 85 sekund. Bývalý šampion MS v rallye ztrácí na lídra téměř 33 minut.

Motocyklový závodník Martin Michek skončil těsně za nejlepší etapovou desítkou a celkově se posunul na 18. místo průběžného pořadí.

Do čela se vrátil Adrien van Beveren na Yamaze. Dosud vedoucí Matthias Walknera na KTM ztratil ve středu téměř 16. minut a propadl se na páté místo. V etapě byl nejrychlejší Australan Toby Price, za nímž Michek zaostal o 7:28 minuty.

Rallye skončila pro obhájce prvenství Kevina Benavidese, kterého ze hry vyřadila porucha motoru. Třiatřicetiletý Argentinec ve službách KTM byl před desátou etapou průběžně pátý s odstupem deseti minut na první místo.