Pastrňák už zase ničí soupeře. Vstřelil dva góly, přidal asistenci a opět byl hvězdou; Zdroj foto: Reuters

Vítek Vaněček v 28. minutě nahradil v brance Capitals Zacharyho Fucalea a ve zbylém průběhu zápasu inkasoval tři góly.

Hokejisté Washingtonu přitom do zápasu proti Bruins vstoupili výborně, po dvou trefách Conora Shearyho vedli ve 13. minutě už 2:0.

Boston ale nepovedený začátek nerozhodil a ještě do konce první části srovnal. Snížení na 1:2 vystřelil v přesilové hře ze svého oblíbeného místa v levém kruhu Pastrňák a o vyrovnání se v poslední minutě první třetiny postaral Brad Marchand.

O výhře rozhodl Boston ve druhé části čtyřmi brankami. Trefy Matta Grzelcyka a Craiga Smithe vyhnaly z branky golmana Fucalea, kterého nahradil Vaněček.

Ani český brankář ovšem nedokázal rozjetou ofenzivu protivníka zastavit, o čisté konto ho již po minutě připravil svou druhou brankou v zápase Pastrňák a druhý gól inkasoval po dalších čtyřech minutách z hole Erika Hauly.

Washington zásluhou T. J. Oshieho dokázal snížit, ale tříbrankovou ztrátu již nesrovnal. V poslední třetině se prosadil ještě Marchand, jenž uzavřel na konečných 7:3 pro Boston.

Colorado s Pavlem Francouzem v brance porazilo Seattle 4:3 a vyhrálo desátý z posledních jedenácti zápasů. Hokejisté Avalanche prohrávali již 1:3, ale i zásluhou gólu a asistence Nazema Kadriho otočili skóre na konečných 4:3.