Macík byl v etapě Dakaru třetí, Prokop hájí celkové osmé místo, Loprais čtvrté

Macík byl v etapě Dakaru třetí, Prokop hájí celkové osmé místo, Loprais čtvrté; Zdroj foto: Reuters

Martin Macík mladší s Ivecem zajel třetí čas v kategorii kamionů, pátý byl Ignacio Casale v Tatře stáje Buggyra. Šestý v etapě skončil Aleš Loprais, jenž se nadále průběžně drží čtvrtý. Vede Rus Dmitrij Sotnikov v Kamazu.

Martin Prokop ve Fordu obsadil v deváté etapě 22. místo. Protože však byly rozestupy mezi jezdci relativně malé, udržel si své osmé místo v průběžné výsledkové listině.

Etapu ovládli piloti Toyoty, kteří získali první tři místa. Nejrychlejší byl  Jihoafričan Giniel de Villiers. Celkově je v čele jeho – v úterý třetí – týmový kolega Násir Attíja. Katařan vede před Sébastienem Loebem z Francie o více než 39 minut. Prokop na lídra ztrácí přes dvě hodiny.

Martin Michek na KTM se mezi motocyklisty vrátil v celkovém pořadí do první dvacítky. Jezdci týmu Orion-Moto Racing Group patří 19. pozice, v úterý byl patnáctý. Jan Brabec obsadil v etapě 24. místo a průběžně je na 22. místě.

Etapu vyhrál Chilan Jose „Nacho“ Cornejo na Hondě, celkově se do vedení dostal tovární jezdec KTM Matthias Walkner.

Rakušan využil problémů Brita Sama Sunderlanda a před dosud vedoucího jezdce sesterského týmu GasGas se dostal s náskokem 2:12 minuty, Michek na Walknera ztrácí necelé dvě hodiny.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *