Do dvou dnů budu pozitivní na covid. Nebo vás zvu na večeři, prohlásil Tomic

Do dvou dnů budu pozitivní na covid. Nebo vás zvu na večeři, prohlásil Tomic; Zdroj foto: Reuters

Tomic spustil monolog k brazilské rozhodčí Aline Da Rochaové Nocintové během výměny stran za stavu 1:2 v druhém setu. Devětadvacetiletý tenista si postěžoval, že má zdravotní potíže, a také kritizoval protikoronavirová opatření v Melbourne před úvodním grandslamem sezony.

„Jsem si jistý, že do dvou dnů budu mít pozitivní test, to vám říkám. Zaplatím vám večeři, pokud nebudu do tří dnů pozitivní. Jinak koupíte večeři vy mně,“ citovala Tomice agentura Reuters.

„Nechápu, že tu nikoho netestují. Dovolují hráčům jít na kurt po samotestech v hotelových pokojích… Kde to jsme. Není tu žádné oficiální PCR testování,“ tvrdil hráč, který po zápase s novináři nemluvil.

Vyjádřil se nicméně následně na sociálních sítích. „Je mi opravdu špatně a jsem zpět v hotelovém pokoji. Právě jsem mluvil s lékaři a ti mi řekli, abych se izoloval,“ uvedl.

Tomic byl velkým talentem australského tenisu. Už osmnácti letech si v roce 2011 zahrál čtvrtfinále Wimbledonu a v roce 2016 se dostal na životní 17. místo žebříčku. Špatná životospráva, spory s funkcionáři a disciplinární prohřešky pak následně provázely jeho pád až na současnou 257. příčku v pořadí ATP Tour.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *