Tour by měla zakročit, Voráčová nemá peníze jako Djokovič, píše francouzská novinářka

Tour by měla zakročit, Voráčová nemá peníze jako Djokovič, píše francouzská novinářka; Zdroj foto: ČTK

Djokovič podle předložených dokumentů prodělal covid v prosinci, a tím pádem měl být vyjmutý z povinnosti mít před příletem v těle dvě dávky vakcíny proti koronaviru. Ani přes kladný pondělní rozsudek ale nemá vyhráno. Víza mu ještě může odebrat ministr pro imigraci Alex Hawke, a zabránit mu tím v obhajobě titulu na Australian Open, které začne už příští týden.

Ale už jen to, že se mohl bránit a nakonec i obstál u nezávislého soudu, zatímco česká deblistka, která uplatňovala pro vstup do země stejnou výjimku jako Djokovič, musela odletět, budí emoce.

„Rozdíl mezi Djokovičem a Voráčovou? Jeden si může zaplatit celý tým právníků, druhá nemůže. Neměla by Tour zajistit hráčům během soutěží nějakou automatickou právní ochranu? Protože Voráčová na to zjevně dojela,“ napsala na Twitteru francouzská novinářka Carole Bouchardová.

Voráčovou přitom úředníci z letiště pustili na první přípravný turnaj a víza jí zrušili až po týdnu, kdy se téma výjimek z očkování proti koronaviru začalo intenzivně řešit. 

Češka skončila ve stejném karanténním hotelu jako Djokovič, dostala výzvu k deportaci ze země a tu o víkendu vyslyšela. Právní bitvu jako dvacetinásobný grandslamový vítěz odmítla.

„Už se stalo, ale pojďme z toho nepořádku něco vytěžit, Tour by měla v tomhle ohledu zakročit a zajistit hráčům a hráčkám právní služby. Koneckonců odvezli ji přímo z turnaje,“ dodává někdejší reportérka L’Equipe, která v současnosti píše pro tennismajors.com.

Pod jejím příspěvkem na Twitteru se rozjela živá debata, v nich většina uživatelů lituje Voráčovou, vůči které prý byla procedura australských úřadů nespravedlivá.

Faktem zůstává, že Djokovič může o znovu nabyté vízum opět přijít. Australanům totiž předložil kopii pozitivního testu z 16. prosince, přitom druhý den se fotil s mladými tenisty, kterým předával ceny. První negativní test po nákaze měl přitom až 22. prosince.

„Pravomoc odebrat Djokovičovi vízum ministru (Alexi Hawkemu) stále zůstává otevřená, pokud by se zjistilo, že pan Djokovič poskytl nepravdivé informace,“ řekl ABC News imigrační právník John Findley. Pokud by se tak stalo, čtyřiatřicetiletý tenista by nesměl do Austrálie tři roky. 

Podle australských médií by měl ministr o Srbově osudu rozhodnout v úterý. Australian Open začíná v pondělí 17. ledna.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *