Sparta prodloužila smlouvu s trenérem Vrbou do léta 2023

Sparta prodloužila smlouvu s trenérem Vrbou do léta 2023; Zdroj foto: ČTK

„Jsem rád, že jsme se domluvili na pokračování spolupráce. A věřím, že naše společná práce s kolegy v realizačním týmu, hráči a vedením povede k úspěchu, po kterém všichni ve Spartě touží,“ prohlásil Vrba.

Osmapadesátiletý kouč převzal tým loni v únoru po odvolaném Václavu Kotalovi a v dosavadních 51 soutěžních zápasech nasbíral 33 výher, sedm remíz a 11 porážek. Sparta pod jeho vedením v domácí soutěži před vlastními fanoušky ještě neprohrála.

V této sezoně získala v 19 zápasech podzimní části 45 bodů, což je nejvíce od mistrovské sezony 2013/14. Na vedoucí Slavii ztrácí v tabulce tři body.

Tým se sice neprobojoval do vyřazovací fáze Evropské ligy, v níž skončil ve skupině A třetí za Lyonem a Glasgow Rangers, v únoru se však zapojí do vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy. V úvodu se utká s Partizanem Bělehrad.

„Prodloužení smlouvy s Pavlem Vrbou pro nás představuje přirozený krok na cestě k dosažení našich cílů. Trenér totiž ukázal, že tým dokáže dobře připravit a vyhrávat s ním. Zároveň musíme nadále vylepšovat náš herní styl a rozvíjet jednotlivé hráče. Věříme, že Pavel Vrba je tím, kdo to vše zvládne a Sparta bude získávat trofeje,“ uvedl sportovní ředitel Tomáš Rosický na adresu někdejšího trenéra Plzně, Razgradu, Machačkaly či Žiliny.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *