Prokop se posunul na osmé místo, Michek se i přes bolesti vrátil před Brabce

Prokop se posunul na osmé místo, Michek se i přes bolesti vrátil před Brabce; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop postoupil na osmou příčku. Byť byl v pondělní etapě sedmnáctý, využil velkých technických problémů Toyoty Argentince Lucia Alvareze a Mini jeho krajana Sebastiana Halperna a dostal se před něj.

V celkovém pořadí Sébastien Loeb stáhl na lídra Násira Attíju dalších sedm minut. France od továrního jezdce Toyoty nyní dělí 37:58 minuty. „Poškodila se nám zadní náprava, jestli jsme jen na pohon předních kol. Měl jsem vážně štěstí, že jsem vůbec dojel do cíle,“ uvedl Katařan.

Motocyklový závodník Martin Michek zajel sedmnáctý čas a posunul se na 21. místo průběžného pořadí. Vrátil se do pozice nejlepšího Čecha v kategorii místo Jana Brabce, který je nyní dvě příčky za ním.

Do vedení se vrátil v pondělí nejrychlejší Sam Sunderland na stroji GasGas. Brit má náskok 3:45 minuty na Rakušana Matthiase Walknera s KTM. Dosavadní lídr Adrien van Beveren z Francie na Yamaze klesl na třetí pozici.

Mezi čtyřkolkami obsadil Zdeněk Tůma šesté místo a posune se na pátou pozici průběžného pořadí. Po pondělku třetí Alexandr Maximov z Ruska totiž dnes neodstartoval.

Motocyklista Michek ztratil na 395 kilometrech rychlostní zkoušky na Sunderlanda téměř dvacet minut, byl ale o necelých devět minut rychlejší než Brabec.

„Ze začátku bylo hodně dun. To mně úplně nesvědčilo, protože komprese do žeber mě trápily. V úvodu se mi rozjely bolesti a cítil jsem je pak po celou dobu,“ uvedl jezdec týmu Orion-Moto Racing Group.

„Jednalo se asi o jednu z nejtěžších speciálek, co tu byla. Jelo se po písku, hodně dun, občas nějaká plantáž a lehký trial. Ze začátku se ještě hodně prášilo,“ dodal Michek.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *