Prokop se posunul na deváté místo, Michek se i přes bolesti vrátil před Brabce

Prokop se posunul na deváté místo, Michek se i přes bolesti vrátil před Brabce; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop postoupil na devátou příčku. Byť byl v pondělní etapě sedmnáctý, využil velkých technických problémů Toyoty Argentince Lucio Alvareze a dostal se před něj.

V celkovém pořadí Sébastien Loeb stáhl na lídra Násira Attíju další sedm minut. France od továrního jezdce Toyoty nyní dělí 37:58 minuty.

Motocyklový závodník Martin Michek zajel v 8. etapě Rallye Dakar sedmnáctý čas a posunul se na 21. místo průběžného pořadí. Vrátil se do pozice nejlepšího Čecha v kategorii místo Jana Brabce, který je nyní dvě příčky za ním.

Do vedení se vrátil v pondělí nejrychlejší Sam Sunderland na stroji GasGas. Brit má náskok 3:45 minuty na Rakušana Matthiase Walknera s KTM. Dosavadní lídr Adrien van Beveren z Francie na Yamaze klesl na třetí pozici.

Michek ztratil na 395 kilometrech rychlostní zkoušky na Sunderlanda téměř dvacet minut, byl ale o necelých devět minut rychlejší než Brabec.

„Ze začátku bylo hodně dun. To mně úplně nesvědčilo, protože komprese do žeber mě trápily. V úvodu se mi rozjely bolesti a cítil jsem je pak po celou dobu,“ uvedl jezdec týmu Oriion-Moto Racing Group.

„Jednalo se asi o jednu z nejtěžších speciálek, co tu byla. Jelo se po písku, hodně dun, občas nějaká plantáž a lehký trial. Ze začátku se ještě hodně prášilo,“ dodal Michek.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *